Різновиди та особливості циліндрів для замків

Замок – це основа для будь-яких вхідних та міжкімнатних дверей. За допомогою даного механізму можна надійно зачинити двері, щоб приховати від сторонніх весь вміст. Коли настає час змінити замок, звичайному користувачеві досить складно розібратися в усьому розмаїтті моделей. Є сувальдні моделі та замки з отвором під циліндр, для роботи яких потрібна серцевина. Розглянемо докладніше, які бувають серцевини для замку.

Основні тонкощі будови циліндра

Незалежно від модифікації, складається серцевина з трьох основних елементів: корпус, набір елементів, що кодують, і кулачок, який і приводить в дію механізм замку. Якщо комбінація секрету та ключа збігаються, тоді можна буде прокрутити кулачок, щоб відкрити/закрити замок. Залежно від різновиду самого секрету та форми ключа серцевини, можна виділити такі різновиди:

  • Англійська. Секретність замку створюється за допомогою пружних штифтів. Ключ в отвір вставлятиме вертикально.
  • Лазерний. За принципом роботи повністю така сама, як і англійська. Але з обох боків ключ має спеціальні лунки та вставляється горизонтально.
  • Дисковий. Секретність замку у таких моделях складається з дисків. Відмінна риса – відсутність дрібних рухливих елементів.
  • Хрестоподібний. Механізм роботи аналогічний англійській, але штифти знаходяться у трьох площинах.
  • Слайдерний. Секретність замку у таких моделях складається з рухомих слайдерів, у механізмі повністю відсутні пружини.
  • Магнітний. Усередині такого замку знаходяться ротори, які під час роботи з магнітним ключем прокручуватимуться і розблоковуватимуть планку.
  • Електромеханічні. У таких замках є комбінація електронного імпульсу і механічного секрету. Це моделі з найвищим рівнем захисту.

Вибір відповідного механізму залежить від переваг та необхідного рівня захисту.

Матеріал корпусу

Рівень надійності та довговічності замку залежатиме не тільки від надійності механізмів, але також матеріалів корпусу та внутрішніх деталей. Розглянемо основні матеріали, що використовуються:

  • Сплав алюмінію та цинку. Це личинки з високою крихкістю, які не підходять для тривалої експлуатації. Зазвичай застосовуються у міжкімнатних дверях.
  • Латунь. Найбільш поширений матеріал для серцевини, який використовується більшістю виробників. Вони розраховані тривалий термін служби.
  • Сталь чи металокераміка. Серцевина підвищеної міцності, яка не зношується та є стійкою до злому.

Вибір залежить від того, як ви розраховуєте термін служби конкретного замку.

Спосіб відкриття

Виробники пропонують різні замки за способом відкривання:

  • Ключ/ключ. Це механізм, конструкція якого розрахована на відкриття з обох боків.
  • Ключ/вороток. З внутрішньої сторони знаходиться комір, за допомогою якого можна відчиняти/зачинити двері.
  • Ключ/половинка. Це циліндр одностороннього типу, який використовується на сейфах, ґратах, ролетах.

Вибір залежить від місця використання та переваг.

Штифтова та дискова серцевина – що краще?

Найчастіше зустрічаються осердя для врізних замків — це дискові і штифтові. Між ними є важливі відмінності, якими вибирається конкретний варіант.

Штифтова серцевина

Використовується в англійському, профільному та хрестоподібному замку. Їхня основна система секрету – це штифти, які мають різну висоту і знаходяться на пружині. Коли вставляється відповідний ключ, штифти піднімаються на один рівень, що дозволяє провернути ключ і відкрити двері. Від кількості штифтів залежить рівень таємності. Єдиний мінус – це пружина, яка згодом може засмічуватися та починає підклинювати.

Дискова серцевина

Секретність забезпечує спеціально призначені диски із різною нарізкою. Чим більша кількість дисків і менше їх товщина, тим надійнішим буде замок. Завдяки відсутності пружин, такі личинки є більш стійкими до пилу, бруду та вологи, тому термін служби більше 10 років можуть застосовуватися в екстремальних умовах.

Враховуючи все це, ви зможете вибрати відповідне рішення індивідуально для себе. У разі поломки, заклинювання або інших складнощів, вам допоможе екстрене відкриття замків у Києві, Харкові, Дніпрі чи іншому місті України.