Найчастіше напередодні квартирного чи офісного переїзду доводиться вирішувати проблему з кондиціонером, а саме обирати – перевозити його на нове місце чи продати наступним господарям приміщення, а купити собі новий?
Питання цілком резонне, адже перевезення кондиціонера — справа досить клопітна, і при неписьменному підході можна, дійсно, залишитися в збитку, якщо дорога техніка постраждає або вийде з ладу при транспортуванні.
Однак якщо порівнювати покупку нового обладнання для створення комфортного мікроклімату в приміщенні та витрати на перевезення, виконану професійними вантажниками, до яких ви можете звернутись на сайті https://vp.lviv.ua другий варіант виявляється набагато вигіднішим, а значить – кращим.
Як правильно перевозити кондиціонер?
Початковий і відповідальний етап – це демонтаж самого пристрою чи кондиціонерної системи. Різновидів даної техніки кілька, у тому числі — підлогові, настінні і таке інше. Зрозуміло, демонтувати пристрій повинен професіонал, і тільки після того, як його буде вимкнено.
Навантаження та транспортування
Читайте також:
Побутові кондиціонери діляться на два блоки: зовнішній та внутрішній, кожен з яких важливо закріпити при транспортуванні у правильному положенні.
Внутрішній блок слід зафіксувати у горизонтальному положенні всередині автомобіля, а зовнішній – у вертикальному.
Для надійного кріплення краще використовувати спеціальні пристрої (ремені і т.п.). Щоб дорогий агрегат залишився цілим після переїзду , під нього підкладають м’яку ганчір’я, кошму або інший матеріал, що амортизує.
Промислові кондиціонери належать до категорії великогабаритних вантажів, і їхнє транспортування відбувається з використанням такелажного обладнання, наприклад, вилкового підйомника.
Перевозять громіздкий пристрій строго у вертикальному положенні, надійно фіксуючи елементами кріплення до передньої і бічної стінок кузова автомашини.
Щоб уникнути ковзання важкої техніки, використовуються так звані черевики з дерева або гуми, які підкладають знизу. Корпус пристрою обертають захисними матеріалами: гофрокартоном та пухирчастою плівкою.
Інші умови
Коли агрегат благополучно занурили та закріпили, можна вирушати в дорогу, але і тут слід дотримуватись деяких умов, серед яких:
- Вибудований заздалегідь, з урахуванням стану дорожнього покриття та ймовірності утворення пробок, маршрут – запорука економії часу та збереження апаратури, що перевозиться.
- Вибір автомашини – добре, коли у розпорядженні є надійний сучасний вантажний автомобіль, це майже повністю виключає всілякі тяганини та неприємні «сюрпризи» в дорозі.
- швидкість руху автомобіля; наприклад, при транспортуванні промислового кондиціонера, вона не повинна перевищувати позначки 30 км/год, а в інших випадках слід дотримуватись такого швидкісного режиму, який допоможе уникнути різких поштовхів при гальмуванні та заметів на поворотах.
Якщо дотримуватися цих правил, то кондиціонер прибуде на місце доставки цілістю та безпекою. Чи варто здійснювати перевезення власними силами, чи краще звернутися до логістичної компанії – особиста справа кожного, на кому лежить відповідальність за захід.
Можна лише відзначити, що, вдавшись до допомоги професіоналів, можна заощадити час, сили та уникнути всіляких ризиків, причому обходяться подібні послуги сьогодні порівняно недорого.