Фурнітура для ліжок

Фурнітура для ліжок – з чого зроблена де використовується і яка краще.

Сучасне житло практично напхане різною меблевою фурнітурою. Адже навіть прості книжкові полиці мають у своїй конструкції кілька видів фурнітури – це і кріплення, за допомогою яких вони зібрані та кріплення, за допомогою яких полиці кріпляться до стіни. А вже скільки її в письмовому столі чи шафі-купі!

Тому на фурнітурі не варто економити, адже від її якості та довговічності залежить скільки прослужать вам ваші меблі.

І як би не було сучасне ліжко теж має свою фурнітуру і вибирати її слід дуже уважно так як ложе постійно отримує велике навантаження.

Давайте розглянемо які механізми та кріплення можуть використовуватися при складанні ліжка.

Найпоширеніші – всілякі ролики чи коліщатка. За їх допомогою меблі трансформуються або відкриваються-закриваються різні ящики та ніші.

Різні кріплення – за їх допомогою з’єднуються між собою всі деталі. Це різноманітні шуруби, шурупи, болти або цвяхи.

Механізми трасформації – з їх допомогою меблі можуть змінювати свої розміри, форми або властивості есплуатації.

Також сюди входять різні елементи декору та прикрас.

Дитяче ліжко може мати трохи більше фурнітури. Адже їх багато різних моделей, навіть трапляються різні моделі трансформери.

Окремо варто відзначити підйомний механізм або ліфт для відкидного ліжка. Вони бувають трьох типів:

  • з газовим амортизатором;
  • із пружиною;
  • з ручним підйомом.

Ліжко з таким елементом дозволяє одночасно вирішити дві проблеми — зберігання речей (звільнення місця в шафі, якого зазвичай не вистачає) і дискомфорт при сні.

При використанні такого елемента у вас з’являється чудова ніша для зберігання постільної білизни, яка захищена від пилу.

Для того щоб зібрати таку модель слід використовувати пару амортизаторів, кріпильний матеріал і різні стопори або фіксатори для безпеки.

Чим загрожує вибором неякісної фурнітури? Давайте розглянемо деякі варіанти, що найбільш зустрічаються.

Найпоширенішою проблемою є скрип. Скрип може буит з двох причин.

Перша — ослабли сполучні елементи, простіше гайки розкрутилися. Тому слід затягнути всі болти, гайки та саморізи і можливо навіть використовувати спеціальну рідину — фіксатор різьблення.

Друга – скріплять механізми. Тут трохи простіше вирішити проблему. Потрібно машинним маслом змастити всі рухомі деталі та елементи.

Ще часто виходять з ладу дешеві неякісні механізми трансформації. У деяких випадках проблема вирішується банальним чищенням або правильною фіксацією, а в інших доведеться повністю міняти механізм.