Відображення залежностей для створення карт бізнес-служб

Інформаційні технології лежать в основі бізнес-операцій і стають все більш важливими для успіху компаній. Проте складність ІТ стрімко зростає. У результаті ІТ-команди використовують автоматизовані процеси, щоб ефективніше керувати змінами та швидше вирішувати проблеми. На жаль, багатьом командам досі бракує розуміння того, як ІТ-ресурси підтримують ключові бізнес-послуги та функції.

Давайте розглянемо нюанси відображення залежностей додатків (ADM) і те, як розвиток цих можливостей може допомогти їм створювати карти бізнес-послуг і покращувати операційні процеси ІТ.

Визначення залежності додатків і відображення бізнес-служб

Відображення залежностей додатків (ADM) — це процес виявлення всіх взаємозв’язків між програмними активами організації.

Хоча це здається простим, це зовсім не так. Це тому, що ADM означає різні речі для різних людей залежно від контексту. Ми вважаємо, що існує кілька рівнів ADM:

  • Рівень 1: покладатися на ручні зусилля: команди можуть використовувати інструменти з відкритим кодом або електронні таблиці Excel і ручні процеси для збору та відображення зв’язків додатків. Це може означати прив’язку бізнес-програми до пристрою, програмного рішення чи служби. Однак у разі відставання процесів ці дані завжди будуть застарілими.
  • Рівень 2: Автоматизація ідентифікації трафіку. Іншим варіантом для команд є використання інструменту ADM для ідентифікації даних NetStat і сервісного зв’язку для встановлення зв’язків між пристроями та їхнім вхідним і вихідним трафіком. Це те, що більшість рішень ADM від постачальників можуть зробити.
  • Рівень 3: Сервіси зняття «відбитків пальців». Команди, які прагнуть отримати більш глибоке розуміння, можуть використовувати розширений ADM для «відбитків пальців» деяких служб своїх компаній і визначити, чи підтримують вони інфраструктурні програми, такі як бази даних IIS, Oracle і Microsoft SQL, а також веб-сервери Apache і Apache Tomcat. Це те, що вміє робити таке програмне рішення, як Device42 , для створення бази даних керування конфігураціями (CMDB) наступного покоління та рішення для відображення залежностей.
  • Рівень 4: отримання детальної інформації: Device42 також дозволяє користувачам піти далі та визначити залежності між локальними та хмарними платформами, такими як балансувальники навантаження, кластери Kubernetes та хмарні ресурси, такі як інфраструктура як послуга (IaaS) і платформа як послуга (PaaS).
  • Рівень 5: Автоматизація груп додатків: Device42 пропонує додаткові можливості автоматизації, включаючи фільтри, теги та шаблони, щоб користувачі могли використовувати групи додатків для створення споживаних переглядів і полегшення процесу представлення своїх бізнес-додатків.

Приклад — репрезентативна карта залежностей програми

661e209b7e204.webp

Визначення та створення карт бізнес-послуг 

Відображення бізнес-сервісів означає фіксацію всіх елементів конфігурації (CI), необхідних для відображення взаємозалежностей усіх ІТ-ресурсів, які використовуються для підтримки конкретного бізнес-сервісу. Зазвичай бізнес-служба значною мірою покладається на ключову програму. У результаті візуальне зображення ІТ-ресурсів, на які покладається програма для функціонування, дає змогу командам покращити надання послуг, усунення несправностей тощо.

Отже, як команди можуть створити карту бізнес-послуг?

За допомогою рішення Device42 користувачі можуть автоматизувати створення карти бізнес-сервісу, використовуючи розширені можливості ADM, включаючи сканування «відбитків пальців», крос-платформну ідентифікацію залежностей і групи додатків, щоб розробити споживче представлення всіх взаємозалежностей послуг додатків. Потім вони можуть додати іншу важливу інформацію, таку як персонал та інші бізнес-метадані, щоб створити надзвичайно надійне представлення всіх зацікавлених сторін і СІ, які є частиною цієї бізнес-програми чи послуги.

Використання можливостей ADM наступного покоління з Device42 для створення цих представлень, очевидно, набагато швидше, ніж використання ручних процесів або можливостей ADM низького рівня, що дозволяє командам зосередитися на іншій стратегічній роботі.

Приклад репрезентативної карти бізнес-послуг

661e20b519af2.webp

Карти бізнес-послуг можна використовувати для досягнення цілей сценарію використання, наприклад:

  • Надання керівникам огляд споживання – карти бізнес-послуг прив’язують ІТ-пристрої до бізнес-додатків і послуг, які вони підтримують. Керівники отримують візуалізацію та звітність, які дозволяють їм приймати стратегічні рішення, наприклад збільшення інвестицій у ІТ для підтримки розвитку бізнесу або припинення певних послуг через технічну необхідність або недостатнє використання.
  • Удосконалення управління інцидентами. Карти бізнес-послуг надають командам управління ІТ-послугами (ITSM) критично важливі сервісні дані для спілкування з ключовими зацікавленими сторонами, усунення несправностей процесів і скорочення термінів відновлення. Візуалізації та дані інтегруються з основними платформами ITSM, такими як Jira Service Management, Freshworks і ServiceNow, прискорюючи середній час вирішення.
  • Зменшення витрат або розробка ІТ-послуг – карти бізнес-послуг надають зацікавленим сторонам можливість зазирнути в поточні програми та інфраструктуру, щоб побачити, що можна перепрофілювати для розробки нових або оновлених послуг. Оскільки ІТ-команди шукають способи скоротити витрати, ці сервісні карти можуть допомогти їм переконатися, що існуючі програми використовуються повністю, або керувати тими іншими.
  • Планування змін. Карти бізнес-послуг дають ІТ-командам цінний орієнтир щодо того, як запропоновані зміни можуть створити нові ризики або вплинути на ключові послуги. Завдяки цим даним ІТ-команди можуть уникнути непередбачуваних наслідків, таких як припинення роботи ключових служб через неправильно зрозумілі зміни та конфігурації.
  • Покращення інформаційної безпеки. Карти бізнес-сервісів також можуть допомогти командам визначити значні ризики для сервісів, такі як прогалини та вразливості в інформаційній безпеці, а також спланувати засоби контролю. Наприклад, команда може переглянути трафік всіх програм, щоб виявити будь-який несанкціонований доступ, а потім негайно заблокувати його.

Організаціям потрібні карти бізнес-послуг для захисту цифрових послуг

Зі зростанням використання оцифровки, організації керують більшою кількістю послуг, ніж будь-коли.

Розробка бізнес-карт у реальному часі може допомогти ІТ-командам і ключовим зацікавленим сторонам планувати, керувати, оновлювати та захищати служби, які сприяють розвитку бізнесу та його діяльності. За допомогою таких карт команди можуть оновлювати основні можливості, одночасно зберігаючи послуги в робочому стані та дотримуючись вимогливих угод про рівень обслуговування.

Бажаєте отримати додаткові вказівки щодо того, як розробляти карту бізнес-послуг? Представник та дистриб’ютор Device42, компанія Ідеалсофт, не тільки надає консультаціі, але й організовує он-лайн зустрічи з представниками Device42.