Віддав заощадження, взяв кредит у банку, позичив у друзів та батьків – ризикуєш під час купівлі квартири втратити останні гроші. «Шоб я так жив» – під такою назвою у ГО «Стоп Корупції» запустили новий медіапроєкт. Його суть – допомогти українцям не вляпатися в будівельну аферу, а підійти до покупки житла виважено.
Більшість жителів України купують квартиру один раз за все життя, а перед цим все своє життя на неї збирають. Але коли настає цей вирішальний момент — аналіз різних ЖК і купівля — інвестори починають грати в рулетку під назвою «А раптом пощастить!»
Люди віддають всі свої назбирані роками гроші просто невідомій людині у руки. Я маю на увазі забудовника, якому інвестори вірять на слово, що він таки збудує їм житло мрії. І несуть-несуть свої гроші в надії, що через три роки на земельній ділянці виросте багатоповерхівка.
Інвестори заощаджують на юристах, які мали б перевіряти дозвільні документи, шкодують особистого часу, обираючи квартиру за тиждень, і економлять на самому житловому комплексі, купуючи квартиру за низькою ціною.
Читайте також:
У підсумку ці три економії щонайменше можуть коштувати відсутності квартири. Адже забудовники нахабно дурять інвесторів, а міська влада не заважає їм це робити, заплющуючи очі на явні порушення державних будівельних норм.
Перший випуск програми «Шоб я так жив» присвячений аналізу та огляду житлового комплексу «Світло Парк». Як її ведуча, я разом із будівельними експертами перевірила ЖК не лише на наявність дозвільних документів, а й на дотримання пожежної безпеки на території комплексу.
Як виявилося, девелопер проєкту «Futura Hatа» та замовник будівництва ТОВ «Еквілібріум Трейд» зекономили на пожежній безпеці майбутніх мешканців комплексу, а саме — замінили сходову клітину Н1 на клітину нижче класом – Н4, тим самим збільшивши житлову площу на кожному з поверхів щонайменше на 6 квадратних метрів.
Крім цього, ширина проїзду для пожежних автомобілів за ДБН має становити 3,5 метра, а від самого проїзду потрібна ще дорога шириною 9-11 метрів, аби у випадку пожежі можна було подати драбину у вікно. Натомість з генерального плану забудови видно, що необхідні норми не витримані, а проїзди – набагато вужчі від необхідних.
До яких маркетингових ходів вдаються менеджери у відділі продажу цього комплексу? Про махінації із документами та адресою ЖК «Світло Парк» дивіться докладніше у першому випуску програми «Шоб я так жив».
Якщо ж ви маєте бажання, аби наша команда перевірила той чи інший ЖК, пишіть нам на електронну адресу [email protected] або на сторінку у фейсбуці. Ми покажемо, що ховається за парканами житлових новобудов.