НАТО провело екстрену зустріч через російську загрозу

6 грудня відбулася екстрена віртуальна зустріч начальників генеральних штабів країн-членів НАТО. Повідомляється, що на ній обговорювали питання російської агресії проти України. 

НАТО провело позачергову зустріч через російську загрозу Фото: NATO

Відповідне повідомлення вже з’явилося на сайті НАТО. У ньому зазначається, що 6 грудня 30 начальників штабів країн-членів Альянсу зібралися на віртуальну зустріч. Вони заслухали головнокомандувача Альянсу, а також помічника генсека з питань розвідки та безпеки.

Один із представників Альянсу розповів “Укрінформу”, що на зустрічі обговорювали російську загрозу: “Ми зазвичай маємо кілька регулярних зустрічей начальників штабів на рік, але ця зустріч була позачерговою. Так, вони обговорювали ситуацію, що склалася навколо кордонів України, але не лише її. Завданням було оцінити обстановку у ширшому контексті. Тому що, якщо акцентувати увагу лише на одній темі (російського – ред.) військового нарощування навколо України, можна упустити інші важливі деталі”. 

Також він зазначив, що ця зустріч не пов’язана з підготовкою переговорів між президентами Росії Володимиром Путіним та США Джо Байденом.

Нагадаємо, що міністр оборони Олексій Резніков закликав Канаду, США та Британію направити свої війська до кордону з Росією у рамках військових навчань в Україні. За його словами, було б добре розмістити західних інструкторів у Харкові, Маріуполі, Краматорську, Одесі та на Зміїному острові.

За інформацією американського видання CNN, США зібрали “найжорстокіший” пакет санкцій проти Росії, який допоможе стримати її від агресивних дій стосовно України. Повідомляється, що це можуть бути особисті санкції проти оточення президента Володимира Путіна, державного боргу Росії та їхніх енергетичних компаній.

Як повідомляв «СтопКор» раніше, Ллойд Остін, голова Пентагону, провів чергову нараду через те, що Росія продовжує активно нарощувати війська на українському кордоні. Пентагон запевнив, що вони уважно стежать за ситуацією на кордоні.