До найбільш улюблених у нас новорічно-різдвяних свят залишилось зовсім недовго. Однак ще є достатньо часу, аби заповнити святковий стіл овочами і фруктами власного виробництва. Господарі зі стажем знають про переваги і секрети вирощування свіжої рослинної продукції в теплицях. Ті ж, хто досі зволікає з будівництвом власного зимового саду і городу, просто не здогадуються, що справа ця не така складна, як здається на перший погляд. Та й секрети «боротьби» за хороший новорічний врожай не є тепер недоступними.
Полікарбонат – радість будівників і фермерів
Найкращим матеріалом для будівництва не лише теплиці, а й інших сучасних споруд став полікарбонат. Теплиці з цього універсального матеріалу вже давно розповсюдилися на Заході, і тепер стають все більше популярними в Україні. Зазвичай використовується стільниковий полікарбонат. Його переваги перед іншими матеріалами очевидні. Це – помірна ціна у поєднанні з першорядними характеристиками: легкістю, міцністю, зручністю, пластичністю та швидкістю у монтуванні, високими теплоізоляційними показниками, які дозволяють створити і підтримувати потрібний мікроклімат. Невелика вага цієї полімерної пластичної маси дозволяє обійтись в будівництві теплиці навіть без фундаменту. А оптичні особливості даного матеріалу, відомі як показник заломлення, сприяють проникненню і рівномірному розповсюдженню сонячного світла.
Зводячи теплицю з полікарбонату ви не лише убезпечуєте себе від різного роду примх природи, включаючи град, снігопади, шквальні вітри і т.д. Завдяки своїй здатності утримувати температуру, цей матеріал зекономить ваші гроші. Бо навіть в умовах не дуже холодної зими ви зможете не опалювати теплицю. При цьому температура за полікарбонатним покриттям може утримуватись в межах 15 градусів. А цього достатньо, аби вирощувати ті чи інші продукти, які не лише прикрасять зимовий стіл та внесуть смакове розмаїття у їжу. Не тільки городній, а й тепличний продукт містить багато необхідних організму вітамінів та мікроелементів, без яких ризики захворювання відчутно збільшуються. Найбільш простим у теплично-парниковому господарстві є вирощування різних видів зелені, про властивості якої ми вже писали.
Як краще розташувати теплицю
Сучасні технології дозволяють збудувати невелику домашню теплицю досить швидко. Існує багато інструкцій і рекомендацій на цей рахунок. Враховуючи їх, важливо пам’ятати деякі універсальні правила, важливі для підтримування потрібного мікроклімату у зимовій теплиці. Перш за все, її треба правильно зорієнтувати по сторонах світу, аби зменшити вплив холодних вітрів і максимально забезпечити рослини сонцем. З цього витікає, що найкраще будувати теплицю чи парник в півночі на південь. У цьому випадку її північний, більш холодний бік, займатиме мало площі, а скупе зимове сонце буде освітлювати рослини від самого сходу до заходу.
Читайте також:
Невеликі теплиці часто прибудовують до стінок будівель. У цьому є свої переваги і недоліки. Серед перших – стіна будівлі закриває частину конструкції від холодів. Таке розташування дозволяє легко провести опалення від будинку до теплиці. Мінуси ж такого розміщення «зимового саду» у тому, що рідко вдається зорієнтувати його як слід по сторонах світу. До всього ж стіна будівлі, до якої він «прилип», заважатиме проникненню всередину сонячних променів з усіх боків.
Одна теплиця – один продукт
Перш аніж засаджувати кожний метр дорогоцінної тепличної площі, важливо врахувати особливості тих чи інших рослин і умов їхнього зростання, серед яких якість грунту і вологість . До всього ж, не всі вони плодоносять в холодну пору року, навіть якщо ви створите ідеальні тропічні умови. Це стосується, наприклад, звичайної ріпчастої цибулі, яка на зиму немов впадає в сплячку. Зате ідеальним тепличним продуктом є зелена цибуля. Кінець осені, початок зими прекрасна пора для посадки перцю, капусти, огірків, помідорів різних видів салату. Добре взимку ростуть так звані озимі культури, серед яких редис, морква, часник. Більше того, певні сорти цитрусових, такі як апельсини і лимони, виростають більш соковитими саме не при високих температурах. Добре росте взимку і ягода.
В ідеалі одна теплиця має бути пристосована для вирощування одного виду рослин. Але такої умови дотримуються зазвичай ті, для кого несезонні продукти стали бізнесом. То ж якщо у вас тільки одна теплиця, а ви хочете взимку посмакувати різними овочами та фруктами, важливо навчитися висаджувати їх вправильному поєднанні і оптимальному порядку. Це економить місце і сприяє кращому врожаю. Наприклад, між огірками і помідорами можна посадити капусту, цибулю та іншу зелень.
Між тим, розмаїття рослин в одній теплиці передбачає дотримування певних інструкцій, які включають своєрідний температурний режим і особливості освітлення. Забезпечення цих важливих агрономічних умов – ще один нескладний секрет тепличного господарства.
Для отправки комментария необходимо войти на сайт.