Теплиці з полікарбонату стають все більш популярними в Україні

На жаль, ми часто недооцінюємо необхідність щоденного вживання свіжих овочів та фруктів. Тим більш, у холодну пору року. А потім бідкаємось з того, що хворіємо. Між тим, зелена профілактична аптека нині доступна кожному, хто має бодай невеликий клаптик землі. Будівництво теплиці тепер стало більш доступним і легким завдяки двом основним факторам. Фірми, які обслуговують сільськогосподарський сектор економіки, на широкий вибір пропонують найрізноманітніші конструкції та надійне покриття для будівництва теплиць.

Сучасні фермери виграють, по-перше, завдяки розвинутому у нас ринку металопрокату. Широкий сортимент товарів, включаючи профільні труби для тепличних конструкцій, дозволяють збудувати міцну, надійну теплицю, яка прослужить десятки років. Цьому ж сприяє і прихід у сферу будівництва та сільського господарства такого матеріалу, як стільниковий полікарбонат. Матеріал став незамінним не лише у покритті теплиць. Завдяки пластичним властивостям полікарбонату у поєднанні з міцністю, надійністю, прозорістю та теплостійкістю, багато хто будує у дворі прозорий, теплий коридор, який веде прямо з власного дому безпосередньо у зимовий сад та город. То ж навіть у дощ, град, сильний мороз чи буревій власники такої комбінованої конструкції почувають себе захищено та комфортно.

Корисні овочі та зелень вирощують в теплиці

Що, перш за все, садівники садять у теплиці? Окрім найбільш популярних у нас помідорів, огірків, редису, про корисні властивості яких ми вже писали, власники теплиць зазвичай вирощують різноманітну зелень, перець, баклажани, кабачки, квасолю… Такий асортимент овочів, які прикрасять стіл у будь-яку пору року, добре вживається на ґрунтах однієї теплиці.

Звичайно, тут є свої нюанси. Наприклад, огірки краще висаджувати на окремій грядці, а от баклажани прекрасно вживаються з перцем. До всього ж, між різними видами овочів багато хто садить зелень, яка є стратегічним продуктом завдяки своїм корисним властивостям. То ж зупинимося саме на популярних листових овочах.

Укріп. Особливо рекламувати його нема потреби, оскільки за ним давно закріпилася репутація однієї з найкорисніших домашніх рослин. Між тим, далеко не всі знають, чим саме він корисний і як його можна застосовувати не лише у якості прянощів, а й при лікуванні різноманітних хвороб. При тому важливо пам’ятати, що його треба використовувати свіжим, оскільки укріп швидко втрачає свої цілющі властивості. Вони ж забезпечуються тими вітамінами й мінералами, які містить укріп.

Завдяки вмісту вітаміну «А» — його використовують для зміцнення і розширення судин, що гарантує зниження тиску. Вітамін А у поєднанні з певними кислотами та залізом, які містить укріп, сприяє підвищенню гемоглобіну в крові. Урологи радять вживати цю рослину для профілактики та лікування сечостатевої системи. Сприяє він і процесу травлення, запобігаючи метеоризму, тому його рекомендують як обов’язковий інгредієнт до страв із бобових. Діє кріп також у якості знеболюваного. Цінність його зростає в холодну пору року, коли збільшується ризик простудних захворювань. Він є прекрасним відхаркувальним засобом при пневмонії та бронхітах.

Петрушка. Цей популярний у нас вид зелені забезпечує господинь не лише запашною зеленою масою, ай цінним коренеплодом, який використовують як в кулінарії, так і для лікувальних відварів. Петрушка, як і укріп, є резервуаром мінералів та вітамінів, то ж їхні цілющі властивості та цілющу дію на організм багато в чому схожі. Наголосимо лише на деяких аспектах корисного впливу петрушки. Вона, перш за все, пробуджує апетит і сприяє травленню. Адже причиною багатьох хвороб є звичка їсти навіть тоді, коли відсутнє відчуття голоду.

До основних органів тіла, позитивний вплив на які петрушки важко переоцінити, належать:

  • очі, оскільки вживання цього овочу покращує зір;
  • надниркові залози та щитовидка – гармонізує їхню роботу;
  • ясна зміцнює їх і сприяє запобіганню цинги.

Петрушка не лише допомагає підтримувати організм в потрібному тонусі, що сприяє працездатності, вона рекомендується до вживання і при психічних розладах, зокрема, при депресії. А її вірогідність зростає в холодні пори року, коли сонячний день відчутно зменшується.

Листовий салат. Для депресивних станів рекомендують вживати також і салат (про схожі якості редису ми вже писали). Популярним він є і серед косметологів, оскільки допомагає підтримати в хорошому стані шкіру та волосся. Медики цінують його як прекрасний засіб очищення організму від токсинів. Він зміцнює судини й покращує їхню роботу, що дає можливість уникнути атеросклерозу. До всього ж салат сприяє і процесу кровотворення. Він збалансовує роботу шлунково-кишкової системи, підтримує імунітет, що зменшує ризики захворювання. Його вживають і для профілактики раку та діабету, а також для запобігання наслідків останнього, які відбиваються, перш за все, на стані судин.

Поживні властивості салату, завдяки вмісту багатьох мінералів та вітамінів, співпадають з дією на організм укропу та петрушки. Вони, як і салат, зберігають свої корисні властивості в перші години після того, як їх зірвали із грядки. Забезпечити цю важливу для здоров’я умову вживання овочів взимку можуть лише власники теплиць.

Шпинат. Здавна є одним із найулюбленіших продуктів йогів, які зауважують, що його теж бажано їсти свіжим. Однак, шпинат є корисним і при термічній обробці. Як і в інших видах листових овочів, в ньому є досить багато корисних речовин, серед яких вітаміни А, С, групи В, Е, Н, РР, а також такі мінерали, як залізо, магній, цинк, мідь, натрій, кальцій, фосфор та ін.. Білки, вуглеводи, жири та органічні жирні кислоти, клітковина та крохмаль, якими багаті листя шпинату, виводять його на перші сходинки у рейтингах популярності та користі овочів.

Завдяки своїм високим поживним якостям при малій калорійності, його, як і салат, вживають для дієтичного харчування. Він сприяє нормалізації обміну речовин, допомагає організму виробляти енергію. Гастрит, цукровий діабет, ентероколіт – це далеко не весь перелік хвороб, при яких варто вживати шпинат та інші види зелені. Його також радять для нормалізації психічного здоров’я.

Варто зауважити, що овочі, вирощенні у власній теплиці, убезпечать вас від надмірної кількості нітратів, якими для збільшення врожаїв можуть зловживати власники великих теплиць. З іншого боку, завдяки зросту популярності несезонних овочів у нашого споживача, конкуренція на ринку їхнього вирощування та збуту зростає. То ж виграють, врешті ті, хто будує теплицю під стільниковий полікарбонат не лише заради збагачення – хоча це і вигідний бізнес, – скільки для того, аби принести користь собі та людям.

Джерело: Фром