Переваги використання твердопаливного котла

Твердопаливні котли широко використовуються в якості як основного, так і додаткового (альтернативного) джерела теплової енергії систем централізованого опалення приватних будинків та комерційних споруд. Сьогодні купити твердопаливний котел можна не лише в стаціонарному магазині, а й через мережу Інтернет. Так, наприклад Інтернет магазин твердопаливних котлів пропонує широкий вибір обладнання з доставкою по всій території України. Такому розповсюдженню сприяє висока функціональність та універсальність обладнання. Встановлення котла на твердому паливі дозволяє отримати ряд переваг порівняно з обладнанням, що використовує в якості енергоресурсу природній газ чи електроенергію. Далі ми спробуємо виділити найбільш значні з них.

Основною перевагою використання твердопаливного котла є низька вартість отримання теплової енергії. Завдяки цьому рішенню вдається значно скоротити витрати на експлуатацію приміщення в холодний період року. Енергоресурсом для такого обладнання слугують дрова та відходи деревообробки, торф, відходи сільського господарства. Таке паливо не тільки розповсюджене, але ще й швидко відновлювальне. Це прямо впливає на його вартість. Зазвичай в перерахунку на одиницю тепла вартість дубових дров в півтора рази нижча вартості природнього газу і в 3-4 рази нижча вартості електричної енергії.

Враховуючи те, що твердопаливні котли здатні перероблювати в теплову енергію навіть відходи, таке обладнання може виконувати функцію утилізації. Так, наприклад виробництво меблів чи обробка деревини супроводжується великою кількістю різноманітних відходів. Встановлення обладнання яке здатне не просто переробляти ці відходи, а ще при цьому і отримати корисну теплову енергію, яку можна направити на опалення приміщення, дає додаткові переваги для виробництва.

Встановлення котла на твердому паливі дозволяє створити систему опалення, яка буде повністю енергонезалежною. Більшість сучасних моделей здатні проводити регулювання температури теплоносія в автоматичному режимі без необхідності підключення до електромережі. Цей процес забезпечує встановлений механічний регулятор тяги. Він в залежності від заданої та поточної температури теплоносія дозує кількість повітря, що потрапляє в камеру згорання котла, тим самим впливаючи на активність горіння. Така опція особливо актуальна в віддалених місцях та місцях з перебійною подачею електроенергії.