Стоматологи та хіміки назвали напої, що руйнують зуби

Багато людей часто вживають солодку газовану воду, енергетичні напої й соки. Однак, не всі замислюються про наслідки, які несуть за собою ці напої. Вони шкодять нашому шлунку, печінки, негативно діють на нервову систему і, особливо, «атакують» зубну емаль.

Стоматологи та інженери-хіміки досліджували понад 100 напоїв, продукти харчування та ліки. Виявилося, що напої мають найбільший «ерозійний потенціал», який в результаті тесту привів до найбільшого зниження твердості емалі.

За даними Швейцарської асоціації стоматологів, ерозія зубів вражає приблизно третина населення від 26 до 30 років і майже половину від 45 до 50 років. Фахівці попереджають, що наслідки можуть бути дуже болючими: реагувати на зміну температури й втрачати колір. За словами дантиста ЛУССО, ерозія є зростаючою проблемою, тому що люди сьогодні споживають більше кислої їжі та напоїв.

Згідно з дослідженням, популярні солодку газовану воду надають особливо негативний вплив на зуби, а також алкогольні напої, ліки. Деякі солодкі напої для дітей також впливають на зуби.
І тільки пиво не викликає ерозії. Тому потрібно батькам час від часу звертатися з дитиною до дитячої стоматології.

Детская стоматология в Киеве. (Позняки)

«Це пов’язано з білками в пиві, але які саме білки не викликають ерозію, ми поки не з’ясували», — констатують вчені.

Крістіан Цвален з Асоціації швейцарських виробників мінеральних джерел і безалкогольних напоїв заявила, що ерозія — це не проблема, яка впливає на конкретні напої.

«Ключовим фактором залишається хороша гігієна порожнини рота. Регулярне чищення важлива. Якщо це неможливо, його слід промити водою або нейтралізувати за допомогою зубної пасти », — зазначила вона.

Поради: Корисні і шкідливі продукти для зубів