Переваги утеплення фасаду приватного будинку та квартири

Більшості людей здається, що утеплення стін – це зайві витрати, які ніколи не покриються. В інтернеті багато інформації, яка не може дати чіткої та аргументованої відповіді на це питання. Спробуємо розібратися, які переваги ви отримуєте, якщо вирішите утеплити фасад будинку та квартири.

6 переваг утеплення фасаду

Якщо говорити про переваги утеплення фасаду, то можна виділити наступні:

  1. Значна економія коштів. Під час утеплення фасаду стін квартири або приватного будинку з’являється унікальна можливість значно знизити витрати на експлуатацію енергоносіїв. При зовнішньому утепленні зменшуються втрати тепла, тому заощаджується велика сума. Особливо це актуально для житла старого фонду, в яких тепло витрачається через стіни набагато більше.
  2. Комфортний мікроклімат у приміщенні. При акумуляції процесів усередині будівлі створюється комфортний мікроклімат. І важливо те, що йдеться не лише про зимовий період, а й улітку. Тепло не так сильно проникає всередину приміщення, тому зберігається приємна прохолода.
  3. Стійкість до вологи. За рахунок нових технологій утеплення стін підвищується стійкість до вологи. Волога, що конденсується, концентрується в системі, виключаючи можливість утворення плісняви і грибка ні всередині ні зовні стін. Точка роси буде розташована за межами будівлі, що відіграє істотну роль при формуванні мікроклімату всередині приміщення.
  4. Екологічність. Якщо зробити утеплення за допомогою інноваційних матеріалів, ви отримуєте екологічність. Це особливо актуально для приватного будинку – покращені матеріали не завдають шкоди людині. Ще однією важливою якістю є те, що сучасний матеріал для теплоізоляції не здатний горіти – він згасає за 4 секунди.
  5. Звукоізоляція. Заповнення каркасних конструкцій – це спосіб підвищити звукоізоляційні властивості всередині приміщення, що забезпечить комфортну та спокійну атмосферу навколо вас.
  6. Естетичний вигляд. Широкий спектр можливостей в області утеплення фасаду зданий, вигляд самого будинку стає більш престижним та привабливим. Можна реалізувати будь-які архітектурні рішення. Можна використовувати різні фактурні покриття та вибирати бажаний відтінок під фарбування.

І це лише деякі переваги, на які ви можете розраховувати, якщо виберіть утеплення фасаду будинку.

Що краще – точкове чи повне утеплення?

Якщо ви хочете отримати всі ці переваги, фахівці рекомендують повністю утеплювати фасад. Тільки в цьому випадку холод, вогкість та спека не зможе пройти через матеріал, ефект стає більш стабільним та стійким.

Разом з цим, коли виробляється точкова ізоляція, то за контуром, де закінчується матеріал, з’являються надлишковий рівень вогкості. Тобто слабкі місця захищеної частини стіни переходитимуть до другої області фасаду. Лише за повного утеплення ви отримуєте ті переваги, про які написано вище.

Як бачите, теплоізоляція фасаду – це ефективне рішення для тих, хто хоче досягти комфортного мікроклімату всередині приміщення, економити на рахунках, а також зробити квартиру або приватну оселю більш привабливою.