Як підготуватись до переїзду в нову квартиру?

Щоб наслідки переїзду в нове житло не доводилося порівнювати з пожежею, варто дослухатися рекомендацій фахівців з перевезення домашніх речей. Нескладні поради допоможуть зробити все швидко, зберегти своє майно та нервові клітини.

Готуємось ґрунтовно

Краще відразу визначитися, що потрібно зробити. Усі роботи можна поділити на дві основні частини – організацію переїзду (сюди входить вибір перевізника часу переїзду та маршруту) та підготовку речей.

Досвідчені люди радять починати готуватися хоча б за два тижні. Тоді не буде поспіху, відповідно, менша ймовірність перевтомитися і ненароком щось пошкодити.

Вибираємо день

Оптимальний варіант – переїжджати у будній день. Простіше знайти відповідний транспорт і замовити його на бажаний час.

Складнощі з пошуком надійного перевізника можуть виникнути також на початку та наприкінці місяця, наприкінці та на початку року, і протягом двох тижнів перед першим вересня та після нього. У ці періоди на ринку традиційно відзначається пожвавлення, і транспортні компанії цілком слушно можуть підвищити ціни на свої послуги.

Як упакувати речі?

Зберегти цілісність домашнього майна та його добрий зовнішній вигляд допоможе правильна упаковка. Знадобляться широкий скотч або капроновий джгут, бульбашкова плівка та плівка-стрейч. Знайти все це можна в магазині будівельних та оздоблювальних матеріалів.

Також варто запастися картонними коробками: вони продаються у тих же місцях. Важливо, щоб коробки були міцними: це вбереже речі від розсипання. Не завадить і пара упаковок великих мішків для сміття: їх можна надіти на коробки або скласти в них м’які об’ємні речі, наприклад подушки та ковдри.

Порядок зборів

Збиратися варто у певній послідовності

  • Спочатку вийняти все з антресолей та далеких поличок шаф, а також з балкона. Ці речі зазвичай використовуються нечасто – і до переїзду вони, швидше, не знадобляться.
  • Потім упаковуються більш затребувані речі, поки ви не дійдете до тих, що потрібні щодня.
  • Кожну коробку та кожен мішок краще підписати, щоб знати, де лежать посуд, де – одяг чи книги. На новому місці це допоможе швидше навести лад.
  • Особливо уважно слід поставитися до упаковки тендітних предметів – посуду, сувенірів та інших. Їх обертають пухирцевою плівкою, укладають у коробки та прокладають м’якими речами. Якщо потрібно перевезти плазмовий телевізор або дзеркало великих розмірів, краще використовувати дерев’яні обрешітки або упаковку.
  • Речі варто розкладати по коробках і пакетах з урахуванням їх ваги — щоб могла підняти одна людина, і тара не порвалася при перенесенні.
  • Меблі потрібно розібрати, попередньо вийнявши полиці, які не закріплені. Оббивку та фасади рекомендується обернути поліетиленовою плівкою, встановивши по кутах картонний захист.

Все це допоможе уберегти речі від ушкоджень та випробувати від переїзду у нове житло лише позитивні емоції.