Інфрачервона сушарка, що треба знати

Інфрачервона сушарка для овочів та фруктів стане незамінним помічником на кухні. Влітку для приготування господині використовують свіжі овочі та фрукти, взимку їх можна купити, але ціна вища в рази. Краще зробити заготовки на зиму у вигляді консервації, заморожених чи сушених овочів. Таку технику як інфрачервона сушарка ви можете придбати за посиланням https://osushiteli.ua/uk/sushka/infrakrasnaya.

Додаткова морозильна камера займає багато місця, а ось електрична сушарка впорається з поставленим завданням, її легко прибрати в шафу за потреби. Сушені овочі та фрукти збережуть вітаміни та корисні властивості. Заготовлені овочі зберігають у скляних ємностях та целофанових пакетах.

Зміст:

  • Принцип роботи
  • Плюси та мінуси інфрачервоної електросушарки
  • Як вибрати інфрачервону електросушарку
  • Як користуватися інфрачервоною електросушаркою
  • Безпека

Принцип роботи

Бувають двох типів:

  1. Конвективні. Сушать фрукти, м’ясо, рибу за допомогою обдування гарячим повітрям. Така кліматична сушка в спеціальних камерах дозволяє створити ідеальний «клімат» з відповідною температурою і вологістю повітря, який дозволить вашим сиров’яленій продукції досягти потрібної кондиції. Купити можна за посиланням https://osushiteli.ua/uk/sushka/klimaticheskaya
  2. Інфрачервоні. Забезпечують ідеальне висушування за допомогою інфрачервоних променів. Споживають менше електроенергії. Зберігають велику кількість вітамінів у висушених фруктах.

В основі лежить принцип поширення інфрачервоного випромінювання, певна хвиля променів поглинається тільки водою, яка міститься в речовині, що обробляється. Тканинна структура продуктів не змінюється, що збереже первісний вигляд та вітаміни.

Короткі хвилі інфрачервоного випромінювання глибоко проникають у харчові волокна, що дозволяє максимально впливати на глибині кілька сантиметрів.

Застосовують інфрачервону електросушарку для:

  • коренеплодів;
  • снеків;
  • м’яса;
  • сиру;
  • овочів;
  • ягід;
  • фруктів.

Також у ній можна сушити: чай, трави, гриби, рибу.

Плюси та мінуси інфрачервоної електросушарки

Висушені ягоди та фрукти в сушарці такого типу мають ряд переваг:

  1. Привабливий вигляд та безпеку складу.
  2. Майже повна стерильність продуктів після обробки.
  3. Профілактика подальшого розмноження мікроорганізмів.
  4. Збереження вітамінів (сушіння за низької температури).
  5. Мінімальні витрати електроенергії.
  6. Висушування продуктів вдвічі швидше, ніж у конверторній сушарці.

Овочі та фрукти, піддані інфрачервоній обробці, не містять консервантів та барвників. Вони не містяться сторонні домішки. При заготівлі таким способом речовини не піддаються впливу електромагнітних полів та випромінювання. Такий метод сприяє тривалому зберіганню, мікрофлора не розвивається.

Ви збережете 80-95 відсотків корисних мікроелементів та вітамінів, що суттєво вище за показниками на відміну від інших методів теплової обробки.

Перед вживанням, заготовку необхідно розмочувати 20 хвилин у воді. Після цієї процедури продукти відновлять натуральні властивості та смакові якості. Аромат, форма, смак будуть відповідати свіжим.

Вживати сухофрукти можна як в сирому вигляді, так і для приготування страв. Відмінно підійдуть висушені в електросушарку гриби для смаження або варіння.

Використовуючи модель з невеликою потужністю, потрібно більше часу на процес сушіння. Якщо у електросушарки менше лотків, це позначиться на місткості продуктів.

Є моделі із ємністю понад 450 Вт. Але вони споживають багато електроенергії, хоча й місткість такої сушарки значно більша. За один раз ви можете висушити кілька кілограмів свіжих овочів. Такі сушарки використовують на невеликих підприємствах, готові до сильних навантажень. Сушарки з потужністю до 350 Вт влаштують будь-яку господарку на кухні.

При виборі моделі для кухні враховуйте, що залізні лотки та корпус нагріваються, можна обпектися. Пластикові моделі менш схильні до нагрівання і безпечніші. У прозорих контейнерах легко спостерігати за процесом, вам не потрібно буде зупиняти процес, щоб подивитися, як просувається сушка.

Лотки повинні бути глибокі, так як у дрібні лотки ви не покладете великі шматки овочів та грибів. Гриби, наприклад, краще сушити великими шматками, вони сильно посушуються, тому що в них багато вологи. Яблука теж втрачають у процесі сушіння обсягом разів п’ять.

Як вибрати інфрачервону електросушарку

До конструктивних особливостей ІЧ сушарок відноситься спосіб управління.
Розрізняються два типи:

  • механічний;
  • електронне керування.

Користувачі старого гарту найчастіше довіряють механічному управлінню. У сучасних ІЧ сушарках встановлені зручні датчики та перемикачі, можна самостійно вибирати параметри та виставляти час. Консервативні користувачі впевнені у більшій надійності таких пристроїв.

Просунуті віддають перевагу більш сучасним моделям з електронним керуванням. Вибираючи модель з екраном, можна бути впевненим, що виставив необхідну температуру і стежити за закінченням часу просушування.

Вибір способу управління не відбивається на якості, спирайтеся на особисту зручність.

Сучасні інфрачервоні сушарки мають низку додаткових опцій, які допоможуть комфортно експлуатувати пристрій:

  • Терморегулятор – дозволить обирати температуру.
  • Захист від перегріву – спрацює та вимкне пристрій, коли він сильно перегріється від тривалого навантаження, що забезпечить безпеку від замикання та поломки пристрою.
  • Автоматичне відключення – спрацює після закінчення сушіння продуктів за виставленим часом. Зручна функція можна використовувати в будь-який час і не хвилюватися про те, що забудеш чи не зможеш вчасно вимкнути.
  • Потужність – кожна модель відрізняється об’ємом, цей показник варіюється від 250 до 1000 КВ. Чим більша місткість електросушарки, тим більше споживання електроенергії.
  • Електронний таймер – зручне табло, на якому завжди можна побачити час, витрачений на сушіння та кількість, що залишилася до завершення роботи.
  • Індикатор увімкнення – покаже, що електросушарка готова до роботи.
  • Дисплей LED  дозволить спостерігати за температурою, часом на екрані.
  • Безшумна робота – прилад здійснює мінімум шуму.
  • Кількість лотків – моделі відрізняються об’ємом, тому кількість відсіків змінюється. Кількість фруктів або риби, що вміщаються за обсягом, буде відповідати кількості лотків.

Як користуватися інфрачервоною електросушаркою


Підготовка до роботи

  1. Під час першого запуску пристрою перевірте його працездатність. Включити в мережу, дочекатися індикатора та увімкнення вентилятора. Дайте приладу прогрітися кілька хвилин.
  2. При першому включенні рекомендують знімати лотки в основі та вгорі, де розташований вентилятор.
  3. Не можна поливати рослинним маслом або жиром фрукти, рибу, м’ясо. Це викликає їхнє розтріскування.
  4. Викладайте для сушіння фрукти, щоб вони не стикалися. Це дозволить отримати гарний зовнішній вигляд у висушених продуктів, запобігатиме злипанню шматочків.
  5. Гнучка сітка підходить для бананів, полуниць, помідорів, ківі.
  6. Сітка для трав потрібна для квітів, лікарських рослин. Перешкоджає обсипанню частинок униз чаші.
  7. Встановлюйте температуру за рекомендацією до категорії, яку ви зібралися висушувати.
  8. Заповнюйте лотки осторонь самого приладу. Акуратно вставляйте підготовлені контейнери до просушування.
  9. Вибирати місце для кухонного приладу потрібно в приміщенні, що провітрюється.
  10. Продукти заздалегідь не готувати, не нарізати, тому що на поверхні продукту накопичується сік, що збільшить час сушіння. Зовнішній вигляд при цьому псується.
  11. Не варто сушити на одному піддоні продукти, які сильно відрізняються запахом. Запах риби або часнику міцно вбереться в продукт, що знаходиться поруч.
  12. Продукти при сушінні використовуйте одного типу вмісту вологи (гриби у складі тканин містять на 20% більше кількості вологи, ніж овочі).
  13. Біля включеної електросушарки не варто тримати легкозаймисті речовини.
  14. Не можна закривати, прикривати вентиляційні отвори, ставити на них сторонні предмети, накривати рушником.
  15. На випромінювачі сушіння має попадати волога.

Тривале зберігання
буде у добре висушених продуктів. Недосушені шматочки не повинні потрапляти серед грибів, овочів, ягід. Мала частина таких шматочків приведе до швидкого псування всього висушеного об’єму.

Висушені продукти зсипати в тацю, залишити на день або два. За цей час вони охолонуть і вирівняється волога між сухими продуктами.

Висушені овочі та фрукти зберігати потрібно у щільно закритих скляних або пластмасових банках або використовувати вакуумні пакети. Вони збережуть сухі фрукти та ягоди, термін зберігання два роки.

Можна використовувати ящики, що щільно закриваються, вистелені знизу папером. Термін зберігання – півроку. Повну скриньку зверху накривають шаром паперу.