Багата різноманітність апаратів для приготування кави трохи ускладнює вибір, адже хочеться придбати максимально зручну та ефективну модель. Полегшити це завдання допоможе огляд термінів кавомашин та кавомолок.
Кавомашини ріжкового типу
Призначення ріжкових кавомашин — приготування кави «еспресо». У ріжок (пластмасовий або металевий) засипається мелена кава і щільно утрамбовується. Для приготування напою достатньо натиснути кнопку пуску. Гаряча пара під високим тиском проходить крізь ріжок. Якість кави багато в чому залежить від кількості меленої кави в ріжку та ступеня її щільності. У ріжковій кавоварці передбачено пристрій для збивання молочної пінки.
Капсульна кавоварка
Принцип роботи капсульної кавоварки полягає у використанні невеликих герметичних контейнерів (капсул) з готовою сумішшю. При включенні апарату капсула проколюється, крізь отвори подається гаряча пара під високим тиском. Після того, як напій наливається в чашку, капсулу можна викинути. Відпрацьована кавова гуща надходить у спеціальний лоток, який необхідно час від часу очищати. У капсульних кавомашинах передбачено блоки для збивання молочної пінки.
Автоматична кавомашина
Процес приготування кави в цих кавомашинах проходить в автоматичному режимі. Єдине, що потрібно зробити – це залити воду, засипати каву та задати параметри. Розумна техніка запам’ятовує пропорції, відтворює їх, а також нагадує необхідність очищення лотка з кавовою гущею і т.д. Автоматична кавоварка є найзручнішою і надійною технікою для приготування улюбленого напою, єдиним її недолік — висока ціна.
Читайте також:
Традиційна кавоварка — це агрегат, що автоматично виконує весь процес приготування кави: від перемелювання кавових зерен до заповнення чашки напоєм. Кавові зерна засипають у спеціальний контейнер, звідки вони порційно надходять у кавомолку. У традиційних кавових апаратах передбачені додаткові блоки (капучинатор) для приготування капучіно та інших кавових напоїв.
Капучинатор — спеціальний пристрій, який насаджується на трубку видачі пари. Призначення капучинатора — збивання молочної пінки для приготування капучіно. Залежно від моделі кавомашина капучинатор може бути автоматичним або ручним.
Термоблок (бойлер) – найважливіший вузол кавомашини. Він відповідає за нагрівання води до необхідної температури. Для виготовлення термоблоків використовують мідь, нержавіючу сталь, алюмінієві сплави або латунь.
Кавомолки можна розділити на три категорії: ручні , жорнові та роторні
У роторних кавомолках використовуються ножі, вони швидко розбивають зерна на дрібні шматочки. Якість помелу залежить від тривалості процедури.
У жорнових кавомолках зерна перетираються між двома дисками, що дозволяє досягти дрібнішого помелу.
У ручній кавомолці процес подрібнення досить тривалий і трудомісткий, зате і напій виходить дуже смачним та ароматним.