Вибір дизельного генератора для дому

Періодичне відключення електроенергії — вкрай неприємне явище, яке може порушити плани людини, зіпсувати не лише її настрій, а й, наприклад, продукти в холодильнику. Сучасні дизельні генератори які можна купити в інтернет-магазині Альцест https://e-altsest.com/ua/elektrogeneratory/generatory/dizelnye-generatory/ – справжній порятунок для тих, хто хоче користуватися електрикою. Це спеціально розроблена установка, яка може виробляти електричну енергію без підключення до мережі, використовуючи лише дизельне паливо.

Генератор дизельний GENERGY LIMITED 7000D 6,5 кВт
Генератор дизельний GENERGY LIMITED 7000D 6,5 кВт

Чому воліють дизельний генератор

На сьогоднішній день представлено три види генераторів — дизельний, газовий та бензиновий. Найбільш поширені та популярні дизельні пристрої. Вони відрізняються такими перевагами, як:

 • надійність;
 • якість напруги, що подається в мережу;
 • великий експлуатаційний ресурс;
 • потужність може досягати сотень кВт;
 • безупинна тривала експлуатація;
 • витрата палива досить економна.

Надійність — важливий критерій, на який потрібно звертати увагу при виборі агрегату. Дизельний генератор може використовуватися як постійне, резервне, аварійне джерело електричної енергії не тільки в приватних умовах, але і на виробництві.

Як вибрати правильний генератор

Який би вид генератора вам не сподобався, пам’ятайте про те, що це дороге обладнання. Тому вкрай важливо підійти для його придбання з усією відповідальністю. Помилки можуть не тільки вдарити по кишені, а й призвести до неможливості застосування. Наприклад, апарат може не включитися або зламатися, якщо потужність приєднаних приладів перевищує його в рази.

Так, при розрахунку загальної потужності враховують потужність пральної машинки, мікрохвильової печі, пилососа, циркуляційного або занурювального насоса, електроінструментів, холодильника, бойлера. Якщо ви плануєте використовувати генератор ситуативно, зі списку можна виключити прилади з низьким пріоритетом використання.

Розрахункова потужність (тобто сума потужностей усіх приладів, які ви плануєте підключати) повинна бути меншою на 30% від потужності генератора.

Види дизельних генераторів

Враховуйте також види дизельних генераторів. Вони поділяються за декількома характеристиками.

За типом охолодження:

 1. Повітряне охолодження — оснащені переважно агрегати малої потужності, до 6 кВт. Пристрій підходить для частого переміщення місцевістю, так як малогабаритне.
 2. Рідинне охолодження — оснащені потужні генератори, які можуть виробляти до тисяч кіловат. Найнадійніший вид агрегату, їх часто застосовують у лікарнях, маленьких котеджних селищах.

Зверніть увагу на кількість фаз. Однофазний агрегат видає напругу в межах 220 В. Трифазний — від 22 до 380 В.

Генератор дизельний EnerSol SKD-7E B SKD-7E B
Генератор дизельний EnerSol SKD-7E B

Також різняться дизгенератори на кшталт транспортування. Якщо говорити про портативні, то це пристрої маленького розміру, вони відмінно підходять для будинку або дачі, щоб підключити побутові електричні прилади та освітлення.

Пересувні моделі часто використовують на будівельних об’єктах. Їх зручно переміщати, вони більші за габаритами, але й потужнішими. Стаціонарні агрегати дуже галасливі. Їх встановлюють або на вулиці, або у спеціально відведеному місці.

Відмінний параметр дизельних генераторів – спосіб пуску. Розрізняють три види:

 1. Автоматичний — коли основна мережа виходить з ладу, пристрій автоматично запускається. Використовується часто як аварійна система в лікарнях.
 2. Електричний – агрегат оснащений пусковою кнопкою. Її потрібно натиснути і тоді апарат запуститься.
 3. Ручний — оснащений шнуром, за який потрібно смикнути і генератор запрацює. Зазвичай застосовується у приватних будинках.

При великому споживанні електроенергії дизельний генератор, більш зручний та економічний для застосування в домашніх умовах. Він має величезний ресурс роботи, його можна використовувати протягом 4 років. Безперебійність роботи забезпечується постійною заправкою палива – обов’язкова умова.

Якщо порівнювати його з бензиновим, який також ви можете купити в інтернет-магазині Альцест https://e-altsest.com/ua/elektrogeneratory/generatory/benzinovye-generatory/, то він економічніший, споживає в кілька разів менше палива. Може працювати при високому навантаженні і має високу пожежну безпеку.

Звісно, ​​є й свої мінуси — насамперед це вартість. Вона вища ніж у бензинового у кілька разів. Габарити більше, апарату потрібен спеціально відведений майданчик для розміщення. Він дуже галасливий, особливо якщо на вулиці мінусова температура.