Як вибрати відповідний дюбель для газобетону?

Як вибрати відповідний дюбель для газобетону?Газобетон часто використовують при будівництві будинків та інших приміщень, тому важливо розібратися у технології кріплення дюбеля у газобетон. За рахунок пористої текстури газобетону потрібно грамотно продумати з’єднання кріплення. У цій статті розглянемо особливості дюбелів, специфіку їхнього кріплення, ключові правила, якими варто керуватися при роботі з виробами.

Газобетон – що то за матеріал?

Це доступний за ціною матеріал, що підходить для будівництва будинків і споруд. Головна відмінність газобетону – пориста структура, через що він вважається крихким та легким для роботи. Ви можете легко вирізати матеріал потрібної конфігурації, підрівняти або обрізати за шаблоном. Звичайні дюбелі не можна використовувати, оскільки вони не можуть гарантувати надійність кріплення.

У цьому випадку підійдуть лише спеціальні дюбелі для газобетону, купити які ви зможете на сайті: https://mir-krepezha.com.ua/ua/dubeli/dubelya-dlya-gazobetona. Вони відрізняються від традиційних конструкцій. Втулка має спіральну форму з рифленою поверхнею. Розташовані з зовнішнього боку ребра розширюються при вкручуванні. Вони легко входять в структуру, що розпушує, забезпечуючи надійність з’єднання. Ця конструкція здатна витримувати величезні навантаження. За допомогою дюбелів ви можете кріпити шафи, полиці, декоративні предмети на стінки.

Які види дюбелів бувають?

Всі дюбелі відрізняються формою ребер для фіксації та методом монтажу. Дюбелі можна вбивати або вкручувати в основу. Вгвинчування дюбелів у газобетон вважається найбільш надійним способом. Давайте розглянемо основні види кріплень, які можна знайти у продажу:

  1. Металевий. Для виробництва переважно використовують оцинковану сталь. Кріплення відрізняються високою пожежостійкістю, можуть витримувати великі навантаження і використовуються для встановлення різних трубопроводів. Металеві дюбелі мають спеціальний манжет, який перешкоджає прокручування. Головний недолік металевих дюбелів – ризик корозії. Для газобетону металевий дюбель підійде.
  2. Пластиковий. Виготовляють з міцних матеріалів, які не будуть іржавіти з роками. Переважно у пластикових виробах передбачені ребра у вигляді спіралей. Вони забезпечують надійне з’єднання з пористими матеріалами. Пластикові дюбелі відрізняються екологічністю та здатні гарантувати міцне кріплення. Пластик не схильний до впливу агресивних факторів, тому дюбелі досить поширені. Вартість пластикових кріплень на порядок дешевша за металеві аналоги. Пластикові дюбелі експерти не рекомендують для зовнішніх робіт через нестійкість до температурних перепадів.
  3. Нейлоновий. Такі дюбелі, як і пластикові варіанти, не схильні до корозії. Перевагою у виборі нейлону буде його міцність та довговічність. Через порівняно високу вартість попит на них не такий великий. Найчастіше дюбелі з нейлону застосовуються при встановленні дверей чи вікон, дзеркал.
  4. Хімічний. Спеціальний дюбель для газобетону, який застосовують для встановлення габаритних та важких предметів. Хімічні анкери приходять на допомогу у випадках, коли стандартні металеві кріплення не справляються з поставленим завданням. При монтажі хімічного анкера його встановлюють у пілотний отвір з нанесенням спеціальної клейкої речовини для більш надійної фіксації.
  5. Універсальний. Підходить для всіх типів поверхонь, включаючи газобетон. У конструкції передбачена розпірна частина. При зануренні металовиробу універсальний дюбель фіксує за принципом стандартного дюбеля розпірного типу.
  6. Цвяховий. Його ще називають дюбель-цвях. Структурою передбачено наявність двох розпірок без зубчастого покриття. При установці цвяхового дюбеля необхідно монтувати гільзу. Вона запобіжить прокручування металовиробу. Анкер-цвяхи – це бюджетні кріплення, призначені для несуттєвих за вагою предметів. Головним плюсом вважають простий монтаж.

Який дюбель для газобетону найкращий?

Щоб вибрати з вищеописаних варіантів найкращий дюбель, зверніть увагу на наступні рекомендації фахівців:

  • для фіксації дзеркал, світильників та подібних предметів, зупиніться на нейлонових дюбелях;
  • для зовнішніх робіт оберіть металеві кріплення;
  • при монтажі габаритних та важких предметів краще підійдуть дюбелі з металу;
  • для надійних фасадних з’єднань – спеціальні кріплення з міцного пластику;
  • при установці вікон чи дверей, у пріоритеті будуть рамні дюбелі;
  • для фіксації декоративних предметів можна обмежитися і звичайним цвяхом без дюбеля.