Що таке самоклеючі етикетки? Які види наклейок вибрати?

Самоклеючі етикетки – це стікери, у яких одна поверхня має клейовий шар. Застосовуються для маркування, обліку та захисту товарів, а також для реклами та відображення інформації для клієнта. Вони практичні у використанні, функціональні та красиві.

Що таке самоклеючі етикетки? Які види наклейок вибрати?

Як виглядає самоклеюча етикетка?

Розглянемо склад поліграфічної продукції, що складається з трьох обов’язкових частин:

 1. Поверхневий чи зовнішній матеріал. Це зовнішня сторона, де є інформація.
 2. Адгезивний або клейкий шар. Вибирається, дивлячись на сферу застосування наклейки.
 3. Підкладка. Оброблений папір, на якому знаходяться стікери.

Їх можна використовувати, щоб:

 • Опечатувати приміщення.
 • Полегшувати продаж.
 • Захищати від контрафакту.
 • Доносити інформацію для покупця.
 • Забезпечувати якісний облік товарів.

На відміну від простих паперових ярликів, для «самоклейки» не треба підбирати склад та обсяг клею, тим більше наносити його вручну та контролювати, щоб він не розтікався.

Види самоклеючих етикеток

Сьогодні на сайті: https://mak.trade/etiketki-samokleyuchi/, пропонується широкий вибір такого типу поліграфічної продукції. Вони можуть відрізнятися кольором, величиною та матеріалом. Як правильно вибрати потрібну етикетку для маркування певного товару? Спробуємо розібратися.

Усі самоклейки класифікують за кількома основними параметрами:

 • Тип друку.
 • Вид клею.
 • Матеріал.
 • Колір.
 • Форма.

Розберемо докладніше характеристики виробництва самоклеючих етикеток.

Тип друку

Термоетикетки відрізняються відносно невисокою ціною та простотою у виготовленні. Однак менш стійкі до стирання, сонячних променів та вологи. Але все ж таки справляються зі своєю роллю і повідомляють необхідну інформацію до користувача. Часто цей тип застосовують для цінників та вагових наклейок.

Термотрансферні – за допомогою миттєвого точкового нагріву риббона (спеціальної стрічки) фарба переноситься на етикетку. Так створюються яскраві та довговічні цінники, які стійко переносять зовнішні фактори та виглядають красиво.

Вид клею

При виготовленні самоклеючих етикеток використовуються 3 різновиди клею:

 1. Стандартний. Ця продукція найпопулярніша. За допомогою неї маркують чисту та рівну поверхню продовольчих та непродовольчих товарів.
 2. Посилений. Використовують для зберігання або транспортування продукції на свіжому повітрі.
 3. З’ємний. При маркуванні скла, фарфору або пластику краще вибрати цей вид самоклеючих етикеток. Таким чином, при видаленні клей не залишиться на поверхні виробу.

За складом може бути:

 • Каучуковий. Висихає за короткий час і не піддається волозі та сонячним променям. Найкраще використовувати для зберігання речей у приміщеннях.
 • Акрилові. Підходить для продукції, що готується до перевезення за умов відкритого простору. Йому також не страшні сонячні промені, а також перепади температури та підвищена вологість.

Матеріал

У великому різноманітті вибору виділимо основний матеріал – паперовий та синтетичний.

Наклейки з паперу вважають найпопулярнішими на ринку та використовують практично у всіх сферах. Їх, наприклад, можна зустріти у продуктовому магазині. Папір самоклейка буває:

 1. Глянцевий – швидко висихає чорнило, кольори більш насичені.
 2. Напівглянцевий – зберігає гладку поверхню та легко читається навіть з невеликими літерами.
 3. Матовий – довше зберігає зовнішній вигляд, не залишає слідів від пальців.

Синтетичний матеріал для самоклеючої етикетки виробляють з поліпропілену, поліестеру та поліетилену. Він невразливий від механічних впливів та перепадів температури. Також наклейки необхідні для маркування виробів на відкритому повітрі. Відмінно підійдуть для лакофарбової продукції та продуктів нафтохімії.

Однак якщо вона не справляється з серйозними завданнями, то варто скористатися етикетками особливого призначення. Вони також виробляються з синтетичних матеріалів, але враховано специфіку подальшого використання. Наприклад, їх можуть застосовувати для маркування шин, а також ще одного захисту продукції від невирішеного розтину.

Колір

За кольоровим рішенням етикетки бувають одноколірні (з використанням одного кольору) і повнокольорові (використання кількох кольорів).

Однокольорові наклейки – простий та бюджетний варіант для вказівки штрих-кодів, графічних деталей та текстової інформації. Також застосовують для друку змінних відомостей про продукт і для супроводження при перевезенні товару.

У повнокольорових основною метою, крім інформації про найменування та склад продукту, є привернення уваги. Найчастіше зустрічаються обидва види наклейок з різними відомостями.

Форма

Самоклеючі етикетки бувають не тільки різних кольорів та розмірів, а й форм. Можуть бути квадратні, прямокутні, круглі та овальні. Але можливе створення наклейок за нестандартним дизайном за допомогою фігурної вирубки. Такі часто зустрічаються на косметиці або пляшках. Часто поєднуються з дорогим оформленням.