Як вибрати потужність та розміри камінної топки?

Потужність топки для каміна – один з головних критеріїв ефективності обігріву, яку забезпечить опалювальне обладнання. Навіть якщо було вирішено купити камін більше для декоративної функції, аніж для тепла, цей аспект досить важливий. Щоб дізнатися потенціал потужності, слід прочитати характеристики моделей на сайті, де планується замовляти устаткування для каміна. Так, на сайті vash-komyn.com представлений широкий вибір камінних топок з різними характеристиками. Тому легко можна обрати варіант, який підійде для обігріву кімнати чи опалення будинку, з огляду на потужність топки та її конструктивні особливості.

Виробники вказують в описах моделей номінальну потужність кожної конкретної моделі, і на цю цифру треба орієнтуватися. Також вказується й максимальна потужність, проте часто користуватися каміном «на повну» не варто – будь-яке пічне та камінне обладнання від надто інтенсивної експлуатації швидко зношується та деформується.

Простий і правдивий спосіб з’ясування, яку потужність повинен мати камін − помножити об’єм приміщення на 0,07. Такий підхід застосовують у багатьох країнах Європи. При цьому береться до розрахунку й утеплення оселі. Якщо утеплення малоефективне, до отриманого показника додається ще 20%.

Потужність камінних топок з підключенням до водяного контуру

WhU0RToyC2mGHcSf6LQNAaNwFuDkv0iGQLbCNXVUGZo-5_3a7ZsYibHPVVXwIuMVkfO3CZV0xjKl1tAsbUwl_w2uW0fQLJDAW7BXWKr1KhtN-lLF_jqLE_lne7CQItDhCdwcL9QKmUGfwSCTa2a9OKw

Такий різновид обладнання дає змогу обігріти не одну кімнату чи декілька суміжних, а цілий будинок. Тому інформація від виробника включає два показники: потужність самої топки та теплообмінника (номінальне нагрівання води). Перше значення – це та кількість тепла, яку здатна видати піч в навколишній простір крізь стінки та скло дверцят, а друге − кількість тепла, що подається у радіатори. Тепломісткість топки з водяним контуром напряму залежить від її габаритів. Чим більша топка, тим більше палива вона вмістить у собі, а отже, тим більше тепла зможе видати. Самостійно здійснювати розрахунки щодо опалюваного простору у випадку вибору топки з підключенням до водяної системи не доведеться – цей показник вже вказується в описах моделей. Тому достатньо просто зробити замовлення, і купити необхідне обладнання для монтажу у магазині, де реалізують все для спорудження печі або каміна.

Параметри, які потрібно враховувати, обираючи розміри топки для каміна

-9VNi239Sh2456ae9sC6g5GsP2PrKlqipZ0IU5ANqbZzhtod6q9Y5RYmZPWxWxSvH3D8hNJRHw38trLT5NfA36mYCbZerm9iLs7VM6mghmPW4CNQPNTpC4DDK5xEe9zksa7Uo6bVKvBpJL8RYvB9ou8

Аби зрозуміти, які розміри топки будуть оптимальними, обов’язково розглядаються такі параметри:

  • Розміри камери згоряння. Цей момент заслуговує найбільшої уваги. Для вдалого вибору рекомендується проконсультуватися зі спеціалістом, щоб камінна топка вписалася в опалювальну конструкцію.
  • Розміри отвору топочної камери. Вони розраховуються з огляду на об’єми опалюваного приміщення. Так, співвідношення отвору до площі кімнати має складати 1:50. Незалежно від того, який тип каміна буде встановлюватися, висота отвору не має перевищувати 2/3 його ширини.
  • Глибина камери згоряння палива. Тут також майстром враховується висота отвору – потрібно, аби правильна глибина була рівна 2/3 від висоти. Глибина повинна бути зручною для закладки туди дров, і достатньою для ефективного та безпечного їх спалювання. Краще, щоб дистанція між краями топочної камери й паливними матеріалами складала як мінімум 8 см.

Глибина паливної камери та безпека використання каміна безпосередньо пов’язані. Так, коли топка недостатньо глибока, це призводить до задимлення, а надто великий показник знизить ефективність обігріву – тепло просто виходитиме у трубу. Крім цього, в другому випадку значно зросте навантаження на камін, що викличе передчасне зношування його конструктивних елементів.