Як обрати реле напруги

Через перепади напруги в електромережі вдома може зіпсуватись дорога побутова техніка. Щоб в черговий раз не довелось шукати гроші на покупку нової, варто зробити невелику інвестицію в реле напруги. Недорого його купити можна в інтернет-магазині Kabel-Ok за адресою https://cable-ok.com.ua/rele-kontrolya-napryazheniya/. Великий асортимент реле контролю напруги від провідних виробників задовольнить будь-які потреби.

На що необхідно звернути увагу

Зазвичай підбором займаються електрики, що займаються їхнім подальшим встановленням. Вони проводять попередні розрахунки, які допомагають визначити параметри пристрою, що найкраще відповідатимуть навантаженню. Що саме вони обчислюють?

  1. Щоб під’єднати квартиру або певну її частину, необхідно обчислити максимальне навантаження. Для цього складається список всієї побутової техніки та її потужність.

  2. До отриманих значень додають запас приблизно 25-30%.

  3. Після цього результат поділяють на напругу 220 В.

Зрозуміло, що у всіх набір побутової техніки різний, відрізняються показники її потужності. Тому результат є лише орієнтиром, обирати реле контролю потрібно з максимально наближеними характеристиками. Наприклад, отримане значення дорівнює 31,3. То ж вам потрібна модель з маркуванням 32 А. Пам’ятаємо головне правило: значення може бути трохи вищим, але ніколи нижчим. Зазвичай цього цілком достатньо для невеликої квартири.

Як обрати реле для приватного будинку

В просторих приватних будинках зазвичай побутової техніки більше, навантаження на електромережу вище. Тому для них розрахунки складніше, оскільки електрики рекомендують встановлювати реле на окремі гілки, з урахуванням особливостей та кількості й потужності під’єднаної побутової техніки. Роботу з розрахунків варто довірити саме майстрам з двох причин.

  1. Якщо ви помилитесь в розрахунках, виявиться, що в обраній моделі реле номінальний струм нижчий за струм навантаження, то його буде “вибивати” в аварійному режимі при перевищенні припустимих показників.

  2. Можна взяти більший запас, обрати потужнішу модель реле, що буде справно працювати. Але чим потужніше — тим дорожче вона коштує. То ж ви переплачуєте за потужність, яка насправді зовсім не потрібна.

Тому дослухайтесь рекомендацій майстра, додатково отримайте консультацію спеціалістів інтернет-магазину Сabel-Ok, щоб разом знайти оптимальне рішення та не переплачувати зайвого.