Камінна топка: чому вона краща за класичний камін та інші переваги такого вибору

Домашній затишок споконвіку асоціювався з піччю або великим каміном, від якого приємно віє теплом і який випромінює спокій, умиротворення. Ось і сьогодні, щоб розслабитися, зняти втому, стрес, позбутися негативу, часом достатньо повернутися в затишний будинок, з комфортом розташуватися біля каміна і поспостерігати за грайливими язичками полум’я (спробуйте, це чудовий антистрес). І слід зазначити, що ви ухвалили правильне рішення, якщо вирішили зробити у своєму будинку камін, а реалізувати мрію сьогодні можна в будь-якому приміщенні, просто потрібно підібрати відповідний варіант. На щастя, сучасний ринок переповнений відмінними камінними топками, серед яких нескладно підібрати оптимальний для вас.

Що являє собою камінна топка?

Камінна топка є конструкцією, в якій відбувається безпосереднє спалювання палива. Внутрішня частина облицьовується теплоізоляцією (можуть застосовувати вермикуліт, шамот, керамот тощо). Топки оснащуються скляними дверцятами різних розмірів, що герметично закриваються, мають різні механізми відкривання:

  • ·бічне;
  • ·вгору (так зване – гільйотинне).

Скло на дверях жаростійке, таке, що витримує температуру до 1200 градусів. Воно може бути одинарним, подвійним (для випадків, коли потрібен інтенсивний режим горіння) і навіть є моделі з потрійним захистом.

Основні переваги камінних топок

Виділяють кілька переваг використання камінних топок замість відкритих камінів.

  1. Безпека для здоров’я та екологічність при функціонуванні конструкції. Річ у тім, що при роботі каміна разом із теплом у будинок потрапляють продукти горіння, які є небажаними для здоров’я. Навіть використовуючи екологічно чисту деревину та якісний горючий матеріал, виділення шкідливих продуктів, кіптяви, сажі неминуче.
  2. Пожежна безпека. Цей фактор забезпечується обов’язковою наявністю герметичних дверей. Відповідно до норм ЄС, вони щільно закриваються, і з додатковим механізмом самодотягування. Завдяки цьому небезпека пожежі та спалахів при користуванні камінною топкою зведена до мінімуму.
  3. Універсальність. Це прекрасне рішення для різних приміщень, що гармонійно вписується в різні сучасні інтер’єрні стилі.
  4. Забезпечення тепла та комфорту в будинку. Камінна топка — це зручний, практичний, надійний опалювальний прилад, який дозволить підтримувати температуру в приміщенні на оптимальному рівні для мешканців.
  5. Економічність у кількох проявах. По-перше, зниження витрат на регулярне обслуговування (у звичайних камінів багато викидів і часто доводиться викликати спеціаліста для прочищення каналів від сажі). По-друге, енергоефективність. По-третє, менше витрат на облаштування опалювального обладнання.
  6. Багатофункціональність. Дуже великим плюсом камінних топок є факт того, що моделі мають функціонал, яким неможливо забезпечити звичайні відкриті каміни. Наприклад, керування термостатом, самоочищення скла тощо.

Важлива особливість сучасних моделей

Сучасні камінні топки випускають у різному дизайні, і кожен виробник приділяє цьому питанню окрему увагу. Річ у тім, що йдеться не просто про опалювальне обладнання, а про те, завдяки чому можна будь-який будинок зробити теплим, затишним, стильним. Гарна, гармонійно підібрана під інтер’єр топка стане його доповненням та прикрасою.

Це відмінний вибір, та щоб він завжди тішив вас теплом, затишком, якісною роботою, треба правильно вибрати топку від надійного виробника, та доручити монтаж професіоналам.