Кабельні муфти — основні види муфт для кабелю та маркування виробів

Найчастіше довжина та розгалуженість силових електричних трас є досить значними. Саме тому важливо забезпечити повноцінність функціонування такої прокладки, а також її захищеність від механічних пошкоджень. Ще одним ключовим параметром є надійна ізоляція на всій довжині лінії. Одним із важливих елементів є кабельна муфта, яку можна віднести до електротехнічної арматури, експлуатаційні характеристики та параметри якої суворо регламентуються ГОСТом. Всі вироби категорії мають певну класифікацію, комплектуючі та пристрій.

Кабельні муфти — маркування та застосування

Поділ на види кабельної арматури відбувається залежно від призначення, а також сфери її використання. Відповідно до існуючих стандартів, можна виділити такі варіанти:

 • Сполучні (позначаються літерою С) — застосовуються для з’єднання окремих відрізків кабелів. Додатково поділено на дві категорії. Відгалужувальні (В) — використовуються для підключення розподільчого кабелю до головної траси. Сполучно-перехідні (СП) — призначені для забезпечення з’єднання кабелів, у яких використовуються різні типи ізоляції.
 • Стопорні (СТ), а також стопорно-перехідні (СТП) призначені для кабелів з використанням паперових ізоляцій. Застосовуються для запобігання стіканню просочення у разі утворення великого кута нахилу прокладеної кабельної траси.

Важливим аспектом є правильне розуміння маркування кабельних муфт. За допомогою буквених та цифрових символів на виробах вказується важлива інформація:

 • Тип ізоляційного покриття. Літера П — пластмаса. Паперові ізоляції додатково не маркуються.
 • Матеріали, з яких виготовлено продукцію. Ч — чавун, С — свинець, Ст — сталь, Л — латунь, Р — композит, Е — епоксидна, ТТ — термозбіжні трубки, інші варіанти.
 • Кількість використовуваних фаз. Трифазні вироби не маркуються додатково.
 • Особливості використання, наприклад, В можуть застосовуватися під водою, Т розраховані на експлуатацію в тропічному кліматі.
 • Цифрове позначення зазвичай вказує на діаметр, який має горлова частина, а також кількість жил, наявну площу перерізу.

Також обов’язково вказується тип кожуха. Протипожежні позначені літерою К, підземні — Кз, підводні — Кв.

Важливо враховувати, що деякі виробники не дотримуються стандартних правил маркування, що може призвести до певної плутанини. Краще уточнити інформацію, що цікавить, у точці придбання, що дозволить уникнути зайвих проблем.

Кабельні муфти — це поширена продукція, серед якої популярністю користуються такі варіанти:

 • Сполучні. Вони можуть бути нерозбірними чи розбірними. Основною вимогою до продукції є максимальна герметичність.
 • Кінцеві. Застосовуються для замикання електроланцюжка. За фактом такий варіант є своєрідною заглушкою. Ключова особливість — матеріал виготовлення, яким виступає полімерна термопластична смола.

Сьогодні для з’єднання стиків кабельної продукції застосовуються спеціальні термозбіжні трубки. Їх монтаж здійснюється за допомогою нагрівання до певної температури. У процесі остигання відбувається стиск і щільне прилягання у потрібній ділянці. Це дозволяє створити максимальну герметичність. Перевагою використання такого варіанта є тривалий термін експлуатації — близько 30 років.

Кабельні муфти — для чого потрібне додаткове обладнання

Інструкція з монтажу кабельної муфти включає використання різного додаткового обладнання. Зокрема, може йтися про такі варіанти:

 • Захисні кожухи.
 • Припої.
 • Свинцеві трубки із різними діаметрами.
 • Інші допоміжні елементи.

Використання допоміжних пристроїв для кабельних муфт необхідно для забезпечення додаткового захисту, гідроізоляції, а також виконання інших додаткових функцій.