Попри те, що проведення державної підсумкової атестації ще тільки розглядається, багато учнів та їх батьків вирішують все ж бути напоготові. Уже з початком навчального року вони задумуються, як підготуватися до ДПА. Існує кілька варіантів − самостійна робота над повторенням матеріалу та засвоєння того, що було забуто, приватні уроки у репетиторів та спеціалізовані курси. Але ігнорувати підготовку не варто. Навіть якщо державна підсумкова атестація не буде проводитися, якісна підготовка принесе значну користь.
Підготувавшись до атестації та склавши її, або розв’язавши завдання минулих років для себе, можна отримати неупереджене оцінювання своїх знань. Оцінки у шкільному журналі далеко не завжди відображають дійсність. Деякі теми проходилися дуже поверхнево, й одержати високу оцінку за них було легко. Іноді оцінки ставляться нижчі, тому що вчитель дуже вимогливий, й вважає, що знань з програми недостатньо, й на певну оцінку треба знати більше. Буває й таке, що викладач просто не вірить, що учень за літо підтягнув знання, й продовжує оцінювати їх як середні. На атестації ж є чіткі критерії, що потрібно знати та вміти, й людський фактор уже не має впливу на правдивість оцінок.
Вибір профілю навчання після 9 класу
У багатьох школах є розподіл на профільні з поглибленим вивченням окремих предметів. Наприклад:
- гуманітарний;
- соціально-економічний;
- фізико-математичний;
- хіміко-біологічний.
Підготовчі курси ДПА допоможуть зрозуміти, до якого циклу дисциплін є найкращі нахили, і який профіль вибрати, щоб сповна реалізувати свої можливості. Надалі ці предмети можна буде розглядати для складання ЗНО (НМТ) після 11 класу й вступу у ВНЗ на спеціальність, пов’язану з цією сферою. Прийняти правильне рішення дуже важливо. У наступних класах предмети з вибраного циклу вивчатимуться поглиблено. Й буде доволі прикро, коли ближче до 11 класу школяр раптом виявить, що його більше приваблюють точні науки, ніж природничі, або навпаки.
Читайте також:
Закінчивши 9 клас, можна піти вчитися не лише у 10–11 класи, а й у коледж. Результати ДПА допоможуть зрозуміти, у бік якої спеціальності рухатися.
Спрощення підготовки до НМТ після 11 класу
Якщо після старшої школи учень збирається здобувати вищу освіту, йому необхідно отримати хоча б прохідний бал на НМТ. Для вступу у престижний вищий навчальний заклад чи на державну форму навчання чим вища кількість балів, тим більше шансів досягти успіху. Висококваліфікована підготовка до ДПА дозволить суттєво поглибити рівень знань та покращити вміння, так що готуватися до національного мультипредметного тесту буде набагато легше. Таким чином, ДПА варто розглядати як своєрідну репетицію до НМТ, а підготовку до неї – як вклад у своє майбутнє.
Крім цього, набувається чимало навичок, які хоч і не оцінюються на тестах, але дуже знадобляться під час навчання. Підготовка до атестації навчить правильного керування часом: як розподіляти навантаження, стежити за розпорядком дня та контролювати свій психологічний стан. Чим краще школяр навчиться справлятися з труднощами, тим легше йому буде в період НМТ та університетських сесій.