Користь трав’яного чаю для всього організму

Про користь трав’яних чаїв час поговорити не тільки тому, що вони смачні та оздоровлюють організм. Це особливо актуально з погляду військового стану в Україні, коли ціни на чорний і зелений чай серйозно підвищуються. А трави в більшості випадків доступні для збирання й заготівлі безпосередньо на дачній ділянці або навіть поблизу будинку.

Чим багаті трави

Найчастіше трави — це джерела вітамінів, мінералів, мікроелементів, флавоноїдів, алкалоїдів, дубильних речовин. Вони допомагають організмові виводити токсини, регулюють роботу травної системи, зміцнюють імунітет. Головне — знати, яку сировину використовувати та як правильно її заварювати.

Гібіскус

Або звичний нам чай каркаде. Він надає потужну жарознижувальну дію, нейтралізує запальні процеси в організмі, тому особливо ефективний під час застудних захворюваннях. Також каркаде призначають для покращення роботи органів сечовидільної системи, а чоловікам — для зміцнення потенції. Загальне призначення чаю з гібіскусу — захист від онкологічних процесів в організмі.

Увага: каркаде можна пити в будь-якому вигляді — гарячим, теплим чи холодним. Зовсім необов’язково додавати до нього цукор, оскільки квіти самі по собі дають легку кислинку напою.

Чай з шипшини

Шипшина — джерело цілого комплексу вітамінів для організму. Чай корисний для загального ефекту омолоджування, стимулює синтез колагену, підвищує імунітет, забезпечує легку сечогінну дію, завдяки чому сприяє усуненню патології сечовидільної системи. Він також здатний знижувати рівень шкідливого холестерину в крові, внаслідок чого захищає від розвитку атеросклерозу.

Важливо: пацієнтам із серцево-судинними патологіями перед споживанням чаю з шипшини бажано проконсультуватися з кардіологом.

М’ятний чай

Ментол, якого в надлишку у складі м’яти, благотворно впливає на центральну нервову систему: заспокоює, розслаблює, нормалізує сон, усуває наслідки тривалого стресу. Також м’ята сприяє схудненню завдяки тому, що активно пригнічує відчуття голоду й допомогає наїдатися маленькими порціями.

М’яту краще заварювати крутим кип’ятком. Для цього придивіться хороші електрочайники у Тернополі.

Глід

Відвар з глоду — не тільки смачний, а й корисний. Особливо для людей похилого віку. Глід надає легку седативну дію, регулює частоту серцевих скорочень, ефективний при стенокардії, нормалізує артеріальний тиск.

Поради щодо приготування трав’яного чаю

Трави та ягоди небажано кип’ятити. Краще заварювати їх окропом і витримувати в термосі кілька годин, щоб отримати ароматний напій.

Приправити готовий чай можна як цукром, так і медом. Другий варіант корисніший. Але врахуйте, що мед небажано додавати до гарячого чаю, оскільки він втратить свої корисні властивості.

Готовий напій гарного бурштинового, червоного чи зеленого кольору бажано розливати у вишуканий чайний посуд. Його можна підібрати в каталозі товарів Алло у Тернополі. Інтернет-магазин забезпечує швидку доставку товарів по місту та регіонам.