5 ефективних порад, як зняти квартиру в Києві

Де шукати пропозиції щоб зняти квартиру в Києві?

Існує багато місць і способів пошуку пропозицій оренди квартир. Наразі найкращим інструментом для того щоб зняти квартиру в Києві, насамперед, Інтернет, і найбільше пропозицій можна знайти на веб-сайтах галузевих оголошень . Таким порталом є, наприклад, parklane.ua, де публікуються тисячи пропозицій оренди з усієї України. Чудовим інформаційним каналом також є соцмережі , де створюються тематичні групи про наявність місць у тому чи іншому місті. Тим не менш, не варто недооцінювати традиційні форми пошуку пропозицій, такі як місцева пресаабо рекламні стовпи . Варто прогулятися цікавим для нас районом і перевірити, чи немає реклами на сходах або в місцевому магазині . Слідкуйте також за балконами та вікнами, адже буває, що власники вивішують банери про бажання здати квартиру. Ви також можете звернутися до професійного офісу нерухомості , який знайде для вас перевірену пропозицію та безпечно проведе вас через увесь процес оренди.

Скільки це коштує зняти квартиру в Києві?

Орендар повинен бути готовий платити місячну орендну плату, погоджену з власником нерухомості. Дуже часто орендна плата за перший місяць оренди стягується наперед при укладанні договору оренди разом із заставою , яка є гарантією для власника нерухомості для покриття будь-яких збитків або заборгованості по орендній платі. Депозит зазвичай становить еквівалент 1-3 орендних ставок, і його розмір часто залежить від рівня обробки приміщення або вартості обладнання, що знаходиться у власності. Ще одним тягарем для орендаря є плата за комунальні послуги (вода, світло , газ, опалення), які можуть нараховуватись одноразово та розраховуватися за показаннями. метрів кожні кілька місяців або сплачується щомісяця за фактичним споживанням – якщо це можливо. Додаткова місячна плата може включати витрати на Інтернет, кабельне телебачення, охорону/моніторинг або користування паркувальним місцем чи гаражем. У разі пошкодження речей в орендованому приміщенні або у разі пошкодження елементів оздоблення, вікон, дверей, підлоги тощо витрати на їх ремонт несе орендар. Щоб частково захистити себе від фінансової відповідальності, ви можете оформити відповідне страхування.

Що може зробити орендодавець?

Щоб уникнути непорозумінь, визначте всі обов’язки орендаря та пропишіть їх у договорі. Ключовими моментами в таких положеннях мають бути: дата та вид платежу, розмір орендної плати та застави та умови її повернення, а також наслідки у разі заподіяння шкоди приміщенню. Під час передачі майна будь-які дефекти або недоліки повинні бути задокументовані(бажано сфотографувати), щоб при передачі приміщення не розслідувати, хто винен у збитках. Варто додати пункт про обов’язок час від часу надавати вам квартиру, щоб ви могли переконатися в її поточному стані – звісно, ​​про це потрібно повідомити орендаря заздалегідь. Обов’язки як орендаря, так і орендодавця регулюються Законом про захист прав орендарів, з якого ми дізнаємося, наприклад, що орендодавець зобов’язаний ремонтувати технічні елементи приміщення, такі як електрика, газ та водопостачання, а також повинні замінити несправні вікна чи двері.

Що може зробити орендар?

Орендар отримує право користування майном за плату орендодавця, тобто орендну плату. Права та обов’язки орендаря, як правило, регулюються договором оренди нерухомого майна, в якому визначаються спосіб використання майна (для житлових чи комерційних цілей) і термін дії договору. У договорі має бути зазначено, чи сплачуватиме орендар будь-які платежі на додаток до орендної плати. Зазвичай орендар покриває витрати на комунальні послуги, такі як електроенергія чи газ – але це також є питанням обопільної домовленості сторін. Обов’язок орендаря є: регулярно сплачувати орендну плату, доглядати за ввіреним йому майном, а також здійснювати дрібний ремонт обладнання, пошкодженого з його власної вини (наприклад, розбите скло або зламана дверна ручка).

Куди звернутися за допомогою з орендою?

Найкраще звернутися за допомогою до хорошого брокера, з акцентом на хорошому. Посередник, окрім пошуку нерухомості, що відповідає передбачуваним критеріям, економлячи час клієнта, насамперед порадить , як укласти вигідний договір оренди, що є запорукою хорошої співпраці між орендодавцем та орендарем протягом усього терміну дії договору. Юрист, звичайно, також є хорошим «інструментом», оскільки він зверне увагу на багато аспектів контракту , які залишаються без уваги, коли сторони підписують контракти без сторонньої допомоги. З іншого боку, юрист, до якого звертається клієнт, не завжди спеціалізується на праві нерухомості, може не враховувати, що договір повинен захистити інтереси обох сторін, а не тільки клієнта юридичної компанії. У цьому аспекті хороший брокер з досвідом може запропонувати умови, які будуть вигідні обом сторонам угоди.