Єдиний податок: які суми до бюджету потрібно сплачувати ФОПам другої та третьої групи у 2023 році

В Україні 2023 року українські ФОП, як і раніше, сплачують до бюджету суму єдиного податку плюс суму єдиного соціального внеску. Скільки доведеться платити? Підприємці, які займаються торгівлею в інтернеті, не можуть бути платниками єдиного податку першої групи, оскільки платники першої групи можуть здійснювати роздрібну торгівлю виключно з торгових місць на ринках. Але підприємець має право обрати як другу, і третю групу єдиного податку.

Подання квартального та річного звіту ЄСВ ФОП 2 і 3 групи

Підприємці різних форм оподаткування мають подавати звітність. Як розібратись з дедлайнами, не помилитись та не отримати штраф за невчасно поданий звіт? Звернутись за послугою здачі звітність ФОП 2 група чи виправлення помилок у звіті ЄСВ до наших спеціалістів!

Платежі до бюджету для платників єдиного податку другої групи є меншими, тому часто торгівля через інтернет ведеться саме ФОПами другої групи. Про це пише Фокус у статті «Час компромісу. Чи потрібно оформлювати ФОП для активного продажу в інтернеті».

Які податки сплачують ФОП у 2023 році:

  • ФОП 2 групи: єдиний податок – 1340 грн/міс (на період дії військового стану мають право не сплачувати), мінімальний ЄСВ – 1 474 грн/міс (на період дії військового стану мають право не платити);
  • ФОП 3 групи: єдиний податок – 5% або 3% від доходу + ПДВ (на період дії військового стану єдиний податок може сплачуватись за ставкою 2%), мінімальний ЄСВ –1 474 грн/міс (на період дії військового стану мають право не сплачувати ).

Юристи пояснюють ситуацыю наступним чином: вибір групи платників єдиного податку залежить від сфери діяльності ФОПу, обсягу доходів, кола споживачів товарів та послуг підприємця (фізичні чи юридичні особи).

Юристи уточнюють: платник єдиного податку другої групи – це особа, яка здійснює продаж товарів чи послуг лише фізичним особам чи платникам єдиного податку; має найманих працівників до 10 осіб; має річний дохід до 5587800 грн. У той же час, для третьої групи допускається продаж товарів без обмежень за статусом контрагентів, без обмеження кількості працівників, а максимальний річний дохід у рамках сплати податку ФОП третьої групи – 7 818 900 грн.

Якщо ФОП зайнятий продажах через Інтернет, може вибрати як другу, і третю групу єдиного податку. Проте для невеликого бізнесу фінансово вигідніша друга група, де, наприклад, якщо у бізнесі задіяний сам підприємець та двоє працівників, то загальна сума податків до сплати становитиме 5 762 грн. Втім, сплатити податки можна і з відстрочкою, адже на період дії військового стану в Україні допускається несплата єдиного податку та ЄСВ — це зазначено у весняних змінах до Податкового кодексу України.