Українська економіка сьогодні потребує максимальної підтримки, тому уряд шукає ефективні механізми для виконання цієї задачі. Зокрема, на початку березня 2023 року Кабінет міністрів України відновив обов’язок організаторів азартних ігор сплачувати щорічні платежі за ліцензії у сфері діяльності з організації та проведення азартних ігор.
Позиція уряду
В державному бюджеті на 2023 рік надходження від грального бізнесу заплановані на рівні 1,59 млрд гривень. Більшою мірою тут закладені саме ліцензійні платежі. Нагадаємо, що оператори, які отримують гральну чи букмекерську ліцензію, оплачують її вартість не повністю. Загальну суму розбивають на 5 щорічних платежів, тому що вона досить висока.
Нагадаємо, що після початку повномасштабного вторгнення рф уряд продовжив дію виданих раніше гральних ліцензій, а також дозволив відтермінувати періодичні платежі за ними на період воєнного стану та 3 місяці з дня його припинення чи скасування. В березні цього року дане рішення скасували. В Кабміні прийняття змін до Постанови № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» пояснили необхідністю підтримувати економіку.
Оскільки ці кошти є джерелом наповнення спецфонду державного бюджету країни, було прийнято рішення про відновлення обов’язку сплачувати щорічні платежі за ліцензії. Уряд обґрунтовує таке рішення тим, що кошти спеціального фонду — основне джерело відновлення України та ліквідацію наслідків збройної агресії. Тому гральний бізнес повинен брати участь у відновленні країни вже зараз, а не після перемоги, як стверджують його представники.
Ключові нюанси Постанови №173
Читайте також:
Також в Постанові №173 зазначено, що не сплачені торік чергові ліцензійні платежі підлягають обов’язковій сплаті протягом 30 календарних днів з дня набрання чинності цією постановою. Після оплати оператори повинні надати КРАІЛ підтверджувальні документи. Тобто, граничний строк сплати таких платежів та звітування регулятору — 2 квітня 2023 року. Ліцензійні платежі за 2023 рік потрібно сплачувати в строки, визначені профільним законом.
Звичайно, представники операторів розкритикували таке рішення уряду. Вони вважають, що в умовах воєнного часу держава повинна підтримувати бізнес. Тільки в комплексі державна підтримка, сучасні технології та соціально відповідальний бізнес можуть побудувати в Україні дійсно цивілізований ринок гемблінгу.