Як швидко та якісно підготуватися до НМТ: вибір раціонального підходу

Найефективніше готуватися до національного мультипредметного тесту протягом 1 – 1,5 року. Однак не завжди є змога вчасно почати роботу над поновленням та актуалізацією знань. За таких обставин не варто впадати у відчай, як і затягувати до останнього. Так, цілком реально швидко підготуватися до НМТ 2024, хоча для цього знадобиться працювати з більшою концентрацією на цілі.

Перше, що потрібно врахувати – без допомоги не обійтися. За невеликий проміжок часу навряд чи вийде правдиво оцінити свій рівень знань, скласти для себе план підготовки, знайти навчальні посібники та збірники тестових вправ. А недоліки у підготовці можуть «коштувати» втрати цінних балів, що знизить шанси на вступ у бажаний ВНЗ. Тому розглядаються два варіанти дій: звернутися до репетитора чи почати відвідувати курси пришвидшеної підготовки. Викладачі допоможуть у стабільному темпі засвоювати обсяги матеріалу та набувати практичних навичок, зрозуміло пояснять складну інформацію, а також будуть правильно мотивувати та стимулювати учня на шляху до мети – успішного складання тесту.

Коли варто надати перевагу заняттям з репетитором, а коли – експрес-курсам?

0idxSignZK_HpLLkQVhIzh7JL7AxEFuqXtBmwiVr5V8d-Z7fmuVDr3R8akTi7KnekAE2gEEVGNewfPueQdEWXtzZtfhAuvLCH6LdZreWU3Z79XCju1OXlw532ZCm6aB6JpK-D4Ymvld4ryHXIahdHSE

Якщо наявні сумніви стосовно якості знань з одного предмету, можна обирати підхід з огляду на зручність для старшокласника. Так, деяким школярам комфортніше займатися в повністю індивідуальному форматі, сам на сам з вчителем. Коли ж треба «підтягнути» рівень з декількох навчальних дисциплін, оптимально знайти надійні експрес-курси для підготовки до НМТ, адже часу обмаль, й потрібно бути впевненим, що всі прогалини у знаннях будуть заповнені. Від звичайних курсів вони відрізняються не лише тривалістю, а й методикою. Так, викладачі очно або в режимі онлайн пояснюють теми з профільних предметів. Після цього учні вдома опрацьовують тестові завдання, що стосуються вивчених тем. Вчителі перевіряють тести, й на наступному занятті проводять розбір помилок, додаткове обговорення тем та/або їх певних аспектів, які викликали труднощі у більшості учнів. Вибираючи курси, слід орієнтуватися на такі критерії:

  • Рівень кваліфікації викладачів. Професіоналізм педагогів має бути підтвердженим дипломами та сертифікатами.
  • Досвід успішної підготовки до НМТ минулих років. Якщо попередні відвідувачі отримали після проходження курсів високі бали на тесті, це вказує на ефективність навчання.
  • Зручність розташування освітнього центру чи змога займатися дистанційно. Це дозволяє максимально ефективно використовувати час старшокласникам, ритм життя яких нерідко включає й іншу важливу діяльність, окрім навчальної.
  • Адекватна тривалість програми. Якісна та швидка підготовка до НМТ не може бути здійснена за кілька тижнів – необхідно принаймні 5 місяців чи пів року.
  • Увага не лише до вивчення матеріалу для складання НМТ, а й до психологічної підготовки. Від емоційного стану майбутніх випускників значно залежить те, наскільки глибоко буде засвоєний матеріал та вдало складений національний мультипредметний тест. Тому найкраще, коли на курсах забезпечується психологічна підтримка, а також фінальне налаштування учнів перед іспитом.

Пришвидшена підготовка вимагає від учня цілеспрямованості, наполегливості та самодисципліни. Навчання завжди є співпрацею між ним та вчителем, і лише коли обидві сторони повноцінно вкладають сили, можна отримати високі результати.