Вибираємо правильний розмір дитячого столу

Розміри дитячих столів.

У цій статті ми хочемо поговорити про те які повинні бути розміри дитячих столів. Якщо ви хочете зібрати стіл своїми руками, то ця стаття для вас. Ви дізнаєтеся які габарити повинні бути у парти, яка повинна бути висота ніжок для столу і яку меблеву фурнітуру потрібно буде використовувати.

Тепер про все детальніше.

Дотримання правильних розмірів і габаритів забезпечить правильну поставу дитини. А це дуже важливо, адже в цьому віці формується організм малюка. Так само в цьому віці при неправильній посадці цілком можна зіпсувати і зір.

Головне дотримуватися основне правило: стіл для дитини повинен в точності підходити під зріст дитини і інші фізіологічні особливості тіла.

Існує кілька типів столів для малюків — для творчості, мольберт і парта. Відрізняються вони один від одного тільки становищем стільниці. У мольберті вона знаходиться у вертикальному положенні, а в парті під нахилом.

Певні вимоги є до кожного виду. Наприклад, моделі для творчості повинні бути такого розміру, що б під час занять була можливість розкласти всі речі. Все що може стане в нагоді — папір, фарби і пензлики, пластилін, конструктор або ще що не будь для творчості. Але і місце для роботи має залишатися. Розмір робочого поля — глибина коливається в межах 40-60 сантиметрів, ширина від 60 до 80 сантиметрів. Розмір залежить від віку.

При конструюванні і розробці столу орієнтуйтеся на такі моменти. Відстань від стільниці до очей не повинно сильно відрізняться від відстані між ліктем і кінчиків пальців. При зігнутих під прямим кутом ногах відстань між стільницею і колінами не повинно перевищувати 10-15 сантиметрів. Але обидві стопи при цьому повинні повністю стояти на підлозі. Зігнуті в ліктях руки повинні бути вільно опущені на робочу поверхню. Але не варто і забувати, що дитина росте. Тому потрібно робити меблі або регульовану, або давати доступ, як то кажуть, на виріст.

А як бути зі стільцями? Тут теж існують свої правила і стандарти. Зараз розповімо, як правильно підібрати стілець. Ці правила підійдуть і дорослим людям теж. Ці правила і рекомендації прописані в санітарних нормах і ГОСТах. І так, при підборі використовується співвідношення п’ять до трьох. Розглянемо це на простому прикладі. Якщо висота поверхні стола сімдесят п’ять сантиметрів від підлоги то застосовуємо наступну формулу — (75: 5) х 3 = 45. Значить оптимальна висота стільця в цьому випадку сорок п’ять сантиметрів. Єдиний нюанс — ця формула не підходить для дуже високих людей.