Microsoft Remote Desktop vs AnyDesk: порівняння

Програмне забезпечення для віддаленого доступу є важливим рішенням для окремих осіб або організацій, яким потрібно керувати віддаленими комп’ютерами та отримувати доступ до них. На ринку є багато інструментів віддаленого доступу з різними функціями, які привабливі для різних аудиторій. У цій статті розглянемо відмінності між RDP і Anydesk, щоб допомогти вам вибрати правильний для вашої ситуації.

Огляд

Корпорація Майкрософт надає протокол віддаленого робочого стола (RDP) як рішення для віддалених з’єднань між комп’ютерами та/або серверами. RDP інтегрований в операційну систему та сумісний з операційними системами Windows і Mac. RDP надає простий у використанні графічний інтерфейс для підключення та доступу до віддаленого комп’ютера. Потрібні дві окремі версії програмного забезпечення. Комп’ютер, до якого здійснюється доступ, повинен запускати серверне програмне забезпечення RDP, тоді як користувач, який хоче отримати доступ до сервера, має запустити клієнтську версію RDP.

AnyDesk є альтернативою RDP Microsoft. Це пропрієтарне програмне забезпечення, яке сумісне з усіма поширеними операційними системами. AnyDesk є безкоштовним для використання приватними користувачами. Для віддаленого підключення потрібно завантажити та запустити AnyDesk на обох комп’ютерах. Коли ви запускаєте AnyDesk, він покаже вам персональний ідентифікатор комп’ютера. Поділіться цим ідентифікатором з особою, якій ви хочете надати доступ до вашої машини. AnyDesk дозволяє надавати доступ до клавіатури та миші, а також до екрану робочого столу. Хоча на ринку є інші подібні продукти, AnyDesk перевершує їх за швидкістю роботи.

Особливості

  • Microsoft RDP

RDP доступний як настільний або мобільний додаток. RDP надає вам повний доступ до файлів, що зберігаються на віддаленому комп’ютері, дозволяючи легко друкувати та обмінюватися документами. Програмне забезпечення RDP дозволяє зупинити серверну машину від переходу в сплячий режим, щоб дозволити віддалені підключення.

Адміністратор вашого комп’ютера може надати віддалений доступ до таких ресурсів, як робочі столи на основі сеансів, віртуальні робочі столи та інші програми RemoteApp.

  • AnyDesk

AnyDesk схожий на інші широко використовувані продукти, такі як TeamViewer, але AnyDesk набагато швидший. Як видно з назви, AnyDesk дозволяє дистанційно керувати будь-де, будь-коли та з будь-якого робочого столу, якщо програмне забезпечення встановлено. AnyDesk є безкоштовним для особистого користування, а для бізнес-користувачів доступні різні варіанти ціноутворення.

AnyDesk має невелику вагу – лише 2,8 МБ, і він дозволяє вам співпрацювати онлайн із можливістю запису сеансів. Ви маєте повний контроль, щоб володіти та контролювати свою мережу завдяки високій швидкості.

Особливість
RDP
AnyDesk
Передача файлів

так

так

Запис сеансів

ні

так (тільки для Windows)
Підтримка аудіо

так

так

Перенесення сесій

ні

так

Віддалений друк

так

так

Спільний доступ через USB

ні

ні

Чат у реальному часі

ні

так

Мобільний доступ

так

так

Порівняння інтерфейсу

І RDP, і AnyDesk пропонують зручний інтерфейс. Візуальні ефекти в обох програмах хороші, а зображення чіткі. Під час підключення до мобільного пристрою користувацький досвід такий же, як і під час підключення до віддаленого комп’ютера.

Операційні системи

Будь-який із цих двох інструментів сумісний із кількома операційними системами.

Операційна система
Операційна система
RDP
AnyD
Windows

так

так

macOS

так

так

Android

так

так

iOS

так

так

Linux

так

так

FreeBSD

ні

так

Raspberry Pi

так

так

ОС Chrome

ні

так

Плюси і мінуси

Переваги та недоліки Microsoft RDP і AnyDesk описані в наступних таблицях.

RDP сумісний з усіма версіями Windows, але є одне обмеження: комп’ютер, до якого здійснюється віддалений доступ, має бути на Pro або Enterprise версіях Windows 8, 10 і 11. Це обмеження не стосується комп’ютера, якому потрібен віддалений доступ.

Плюси
Мінуси
Використовуючи ресурси віддаленого сервера для запуску програм, високошвидкісне підключення до Інтернету не потрібне.
Для налаштування віддаленого підключення потрібна розширена конфігурація
З RDP ви не обмежені типом пристрою, з якого ви вибираєте підключення.
Мережі та віддалені системи недоступні під час простою
Моніторинг і керування підключеними пристроями з легкістю
Це дороге та складне налаштування для багатокористувацького середовища
Легкий доступ до файлів і папок
Ви не можете перезавантажити комп’ютер віддалено за допомогою RDP
Безпроблемне усунення несправностей
Можуть знадобитися додаткові сторонні інструменти
Якщо кілька користувачів отримують доступ до комп’ютера одночасно, можуть виникнути вузькі місця ресурсів.
Сумісний лише з пристроями Windows

AnyDesk

Плюси
Мінуси
Файл для завантаження має лише 3 Мб
Деякі користувачі стикалися з проблемами під час копіювання
Швидка навігація завдяки низькій затримці
Іноді роздільна здатність під час сеансів змінюється
Немає часових обмежень на сесії
Користувачі повинні встановити програмне забезпечення для доступу до системних файлів
Простий і зручний інтерфейс із комбінаціями клавіш
Доступний як мобільний додаток

AnyDesk пропонує низку тарифних планів, які відповідають різним потребам, одним із яких є повністю безкоштовний план для окремих осіб. Крім того, компанії також можуть скористатися перевагами безкоштовної 14-денної пробної версії , щоб випробувати функції AnyDesk перед тим, як вибрати платний план. Ось короткий виклад кожного з них:

  • AnyDesk Solo

Це рішення має дуже базові пропозиції, такі як віддалений друк, передача файлів і автоматичне виявлення, але обмежений одним пристроєм і одним сеансом за раз.

  • AnyDesk Standard

План AnyDesk Standard надає доступ до необмеженої кількості пристроїв, але дозволяє лише один сеанс за раз. Проте план передбачає додаткові переваги, такі як адресна книга, спеціальні псевдоніми, реєстрація сеансів і належні функції адміністратора.

  • AnyDesk Advanced

Надійніший план AnyDesk Advanced пропонує розширені функції, а також дозволяє використовувати до 1000 керованих пристроїв і два одночасних сеанси з можливістю оплати до 50 загалом.

  • AnyDesk Ultimate

План AnyDesk Ultimate – це план для компаній, які хочуть бути на піку преміальних пропозицій AnyDesk. План має індивідуальну ціну та пропонує доступ до необмеженої кількості пристроїв із необмеженою кількістю сеансів. Щоб отримати точну ціну, вам потрібно буде зв’язатися з дистриб’ютором – компанією Ідеалсофт. Тут варто додати, що Ідеалсофт та AnyDesk зараз пропонують користувачам акційні ціни. Незалежно від обраного плану, плани постачаються з безкоштовними автоматичними оновленнями .

Висновок

Незалежно від того, чи ви обираєте AnyDesk або підключення до віддаленого робочого столу (RDP), обидва забезпечать вам можливість віддаленого доступу до різних пристроїв. AnyDesk перевершує RDP тим, що надає багато додаткових функцій.

Якщо вартість є вирішальним фактором, то RDP є хорошим вибором для розгляду, оскільки він безкоштовний для особистого чи комерційного використання. Простий у користуванні завдяки простому інтерфейсу RDP забезпечує безпечне віддалене з’єднання з обмеженими настроюваними функціями. RDP містить такі функції, як режим конфіденційності, де користувачі можуть затемнювати екран, можливість робити скріншоти і перемикайтеся між вікнами, якщо працюєте в налаштуваннях з кількома екранами. Але RDP Може бути складним для налаштування, особливо для початківців.

AnyDesk простий у налаштуванні та використанні, доступний для багатьох платформ, має широкий спектр функцій, таких як запис сеансів, спільний доступ до файлів та папок, друк на віддаленому принтері та багато іншого. Має значно кращу якість зображення, ніж у RDP, з підтримкою Retina та 4K. AnyDesk краще підходить для користувачів, яким потрібна висока якість зображення, багато моніторів та можливість передачі звуку та відео. Тож якщо вам потрібен професійний інструмент для віддаленої роботи, AnyDesk може бути кращим вибором.

Але щоб прийняти остаточне рішення яким інструментом користуватись, рекомендуємо вам спробувати обидва інструменти.