Служба Безпеки України зареєструвала кримінальне провадження на чинного депутата Київської міської ради Богдана Чорнія за статтею 110-2 Кримінального кодексу України “Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України” за №22021101110000131.
Нагадаємо, що два роки тому Генеральна прокуратура України закінчила досудове розслідування і передала до суду справу про отримання директором департаменту платіжних систем Нацбанку України Сергієм Шацьким хабара в розмірі 35 тисяч доларів.
Зазначені кошти були передані за реєстрацію в Нацбанку внутрішньодержавної платіжної системи та видачу відповідного свідоцтва. Маловідомий, але важливий факт – посередниками в проведенні незаконної оборудки і співучасниками злочину виступали три особи, один з них співробітник Нацбанку. Головним серед посередників був громадянин Республіки Азербайджан, такий собі Расим Тагієв – брат глави Асамблеї національностей України і фігурант безлічі темних схем. Всім затриманим суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Факт участі Тагієва не афішувати в ЗМІ, проте, Тагієв не раз потрапляв в поле зору правоохоронних органів країни. Так, Тагієв неодноразово затримувався за статтями 197 і 203 КУпАП, а також за статтею 222 Кримінального кодексу (незаконне зберігання і носіння зброї). Тагієв 7 разів притягувався до адміністративної відповідальності і проходив за матеріалами, які передбачають кримінальне покарання. Як виявилось, співучасників злочину, пов’язує давня дружба по інтересам. У червні 2015 року Національний банк України погодив правила внутрішньодержавної платіжної системи “Укроп”. Платіжною організацією даної ПС якраз і є фінансова компанія “Вап-Капітал”.
Читайте також:
У створенні фінансової компанії “Вап-Капітал”, окрім Богдана Чорнія брали участь ще 10 фізичних осіб, проте одним з основних засновників виявилася рідна бабуся дружини Тагієва Расима. Він же був і неофіційним кінцевим беніфіціаром даного бізнесу.
Однак ПС «Укроп» пропрацювала близько року, після чого здійснила ребрендинг на MOSST Payments. Зміна назви, очевидно, пов’язана з гучними кримінальними справами і інтересом з боку МВС і СБУ. Нагадаємо, в березні 2016 року в рамках розслідування кримінального провадження за фактом фінансових операцій на території так званої «ДНР», СБУ заарештувала рахунки 4 компаній в 14 банках. Серед них ТОВ ФК «ВАП-Капітал». Фінустанова працювала на території псевдореспублік через термінали, брали готівку і через «Міністерство доходів і зборів ДНР» платили «податки» в «бюджет ДНР». До речі, тоді ж були арештовані рахунки і ще однієї термінальної мережі – E-Pay, яка входить в платіжну систему «Укроп»! Після арештів і переслідувань з боку українських правоохоронних органів, в кінці квітня 2016, ПС «Укроп» вийшла на ринок з новим ім’ям – платіжна система «MOSST Payments» (оновлений номер ПС вона отримала 09 березня 2017 року). До очищення ділової репутації вони підійшли серйозно і з великими грошима: новий сайт, отримання PCI DSS, безліч замовлених статей про «інноваційність». Але платіжною організацією платіжної системи залишається все та ж ТОВ ФК «ВАП-Капітал»«ВАП-Капітал», до якої дотичний і Богдан Чорній…»
Джерело: Спеціальні кореспонденти