СБУ ВІДКРИЛА КРИМІНАЛЬНУ СПРАВУ НА ДЕПУТАТА КИЇВРАДИ БОГДАНА ЧОРНІЯ ЗА ФІНАНСУВАННЯ ДІЙ ЩОДО ПОВАЛЕННЯ КОНСТИТУЦІЙНОГО ЛАДУ, ЗАХОПЛЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ, ЗМІНИ МЕЖ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Служба Безпеки України зареєструвала кримінальне провадження на чинного депутата Київської міської ради Богдана Чорнія за статтею 110-2 Кримінального кодексу України “Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України” за №22021101110000131.

СБУ ВІДКРИЛА КРИМІНАЛЬНУ СПРАВУ НА ДЕПУТАТА КИЇВРАДИ БОГДАНА ЧОРНІЯ ЗА ФІНАНСУВАННЯ ДІЙ ЩОДО ПОВАЛЕННЯ КОНСТИТУЦІЙНОГО ЛАДУ, ЗАХОПЛЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ, ЗМІНИ МЕЖ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Нагадаємо, що два роки тому Генеральна прокуратура України закінчила досудове розслідування і передала до суду справу про отримання директором департаменту платіжних систем Нацбанку України Сергієм Шацьким хабара в розмірі 35 тисяч доларів.

Зазначені кошти були передані за реєстрацію в Нацбанку внутрішньодержавної платіжної системи та видачу відповідного свідоцтва. Маловідомий, але важливий факт – посередниками в проведенні незаконної оборудки і співучасниками злочину виступали три особи, один з них співробітник Нацбанку. Головним серед посередників був громадянин Республіки Азербайджан, такий собі Расим Тагієв – брат глави Асамблеї національностей України і фігурант безлічі темних схем. Всім затриманим суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Факт участі Тагієва не афішувати в ЗМІ, проте, Тагієв не раз потрапляв в поле зору правоохоронних органів країни. Так, Тагієв неодноразово затримувався за статтями 197 і 203 КУпАП, а також за статтею 222 Кримінального кодексу (незаконне зберігання і носіння зброї). Тагієв 7 разів притягувався до адміністративної відповідальності і проходив за матеріалами, які передбачають кримінальне покарання. Як виявилось, співучасників злочину, пов’язує давня дружба по інтересам. У червні 2015 року Національний банк України погодив правила внутрішньодержавної платіжної системи “Укроп”. Платіжною організацією даної ПС якраз і є фінансова компанія “Вап-Капітал”.

СБУ ВІДКРИЛА КРИМІНАЛЬНУ СПРАВУ НА ДЕПУТАТА КИЇВРАДИ БОГДАНА ЧОРНІЯ ЗА ФІНАНСУВАННЯ ДІЙ ЩОДО ПОВАЛЕННЯ КОНСТИТУЦІЙНОГО ЛАДУ, ЗАХОПЛЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ, ЗМІНИ МЕЖ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИУ створенні фінансової компанії “Вап-Капітал”, окрім Богдана Чорнія брали участь ще 10 фізичних осіб, проте одним з основних засновників виявилася рідна бабуся дружини Тагієва Расима. Він же був і неофіційним кінцевим беніфіціаром даного бізнесу.

СБУ ВІДКРИЛА КРИМІНАЛЬНУ СПРАВУ НА ДЕПУТАТА КИЇВРАДИ БОГДАНА ЧОРНІЯ ЗА ФІНАНСУВАННЯ ДІЙ ЩОДО ПОВАЛЕННЯ КОНСТИТУЦІЙНОГО ЛАДУ, ЗАХОПЛЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ, ЗМІНИ МЕЖ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИСБУ ВІДКРИЛА КРИМІНАЛЬНУ СПРАВУ НА ДЕПУТАТА КИЇВРАДИ БОГДАНА ЧОРНІЯ ЗА ФІНАНСУВАННЯ ДІЙ ЩОДО ПОВАЛЕННЯ КОНСТИТУЦІЙНОГО ЛАДУ, ЗАХОПЛЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ, ЗМІНИ МЕЖ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИОднак ПС «Укроп» пропрацювала близько року, після чого здійснила ребрендинг на MOSST Payments. Зміна назви, очевидно, пов’язана з гучними кримінальними справами і інтересом з боку МВС і СБУ. Нагадаємо, в березні 2016 року в рамках розслідування кримінального провадження за фактом фінансових операцій на території так званої «ДНР», СБУ заарештувала рахунки 4 компаній в 14 банках. Серед них ТОВ ФК «ВАП-Капітал». Фінустанова працювала на території псевдореспублік через термінали, брали готівку і через «Міністерство доходів і зборів ДНР» платили «податки» в «бюджет ДНР». До речі, тоді ж були арештовані рахунки і ще однієї термінальної мережі – E-Pay, яка входить в платіжну систему «Укроп»! Після арештів і переслідувань з боку українських правоохоронних органів, в кінці квітня 2016, ПС «Укроп» вийшла на ринок з новим ім’ям – платіжна система «MOSST Payments» (оновлений номер ПС вона отримала 09 березня 2017 року). До очищення ділової репутації вони підійшли серйозно і з великими грошима: новий сайт, отримання PCI DSS, безліч замовлених статей про «інноваційність». Але платіжною організацією платіжної системи залишається все та ж ТОВ ФК «ВАП-Капітал»«ВАП-Капітал», до якої дотичний і Богдан Чорній…»

Джерело: Спеціальні кореспонденти