Ріпак — вирощування, маркетинг, рентабельність

Ріпак (Brassica napus var. napus) — озима або яра однорічна олійна культура родини Brassica. Ріпак споріднений гірчиці, капусті, брокколі, цвітній капусті та ріпі.  Має глибокий стрижневий корінь і мочкувату, приповерхневу кореневу систему.

Може виникнути плутанина між тим, що таке ріпак і що таке канола, оскільки канола є тим самим видом, що й ріпак. Ріпак — це традиційна назва групи олійних культур родини Brassicaceae, але зараз цю групу поділяють на дві — промисловий ріпак і ріпак. Візуально насіння двох видів ідентичні. Відмінною відмінністю між двома типами є їхні профілі жирних кислот і наявність глюкозинолатів. В даний час термін ріпак або промисловий ріпак відноситься до будь-якого насіння ріпаку з високим вмістом ерукової кислоти в олії (як правило, щонайменше 45 відсотків). Назва «Канола» була зареєстрована в 1979 році в Канаді і відноситься до їстівної олійної культури, яка характеризується низьким вмістом ерукової кислоти (менше 2 відсотків) і низьким рівнем глюкозинолатів. Оскільки технології виробництва для двох типів схожі, у цьому профілі часто згадується ріпак. Однак у центрі уваги цього профілю – промисловий ріпак.

Ріпак вирощують переважно заради олії. Великою проблемою для прибуткового виробництва насіння ріпаку є обмежене використання та ринок для шроту, що залишається після переробки олії. Ріпак також корисний як покривна культура та на однорічний корм. Він забезпечує хороший ґрунтовий покрив протягом зими для запобігання ерозії ґрунту, виробляє велику кількість біомаси, пригнічує бур’яни та може покращити обробку ґрунту завдяки своїй кореневій системі.

Деякі сорти ярого ріпаку використовують для випасу. Вони особливо корисні для догодовування ягнят, овець, для молочних корів і свиноматок на пасовищах. Ріпак готовий до випасу через 80-90 днів після посіву. Озимий ріпак (придбати насіння озимого ріпаку) також можна випасати худобі в період осіннього росту.

Вирощування ріпаку

Управління вирощуванням ріпаку для промислового виробництва олійних культур подібне до вирощування каноли. Існують як ярий, так і озимий види ріпаку, і строки посіву ярого та озимого типів повинні відповідати датам посіву ярої або озимої пшениці відповідно для даного середовища. Обладнання, необхідне для виробництва ріпаку, включає в себе трактор, сівалку або розкидну сівалку, обприскувач, зернозбиральний комбайн і вагони для транспортування, подібно до потреб інших дрібнонасінних зернових або олійних культур. Будь які

Потреби в добривах, які ви можете придбати на сайті компанія Агро Експерт, залежать від потенціалу врожайності виробничої ділянки, включаючи потенціал ґрунту та кількість опадів. Потреби в азоті коливаються. Потреба у фосфорі (P 2 O 5 ) і калії (K 2 O,) для родючості змінюється залежно від рівня випробування ґрунту. Рекомендовані норми P 2 O 5 коливаються від 0. Рекомендовані норми K 2 O коливаються від 0. Сірка також важлива для прибуткового виробництва насіння ріпаку та каноли. Осипання насіння під час збирання врожаю є потенційною проблемою, тому ріпак зазвичай провалюють перед комбайнуванням, коли вологість насіння становить близько 35%.

Маркетинг

Насіння ріпаку в основному виробляють для пташиного насіння та олії для промислових цілей, таких як мастильні матеріали, гідравлічні рідини та пластмаси. Ріпакову олію часто називають рапсовою олією з високим вмістом ерукової кислоти (HEAR), і вона особливо корисна там, де потрібна висока термостійкість. Одним із основних ринків для масел HEAR є ерукамід. Ерукамід десятиліттями використовувався виробниками поліетиленової плівки для використання в обгортках для хліба та мішках для сміття, і йому віддають перевагу порівняно з дешевшими альтернативами через його виробничі властивості. Олію від HEAR також можна використовувати у виробництві біодизеля. Ринок промислового ріпаку досить зрілий. Однак із збільшенням уваги до відновлюваних ресурсів і здатності до біологічного розкладання існує ймовірність підвищення інтересу до такої сировини, як насіння ріпаку з високим вмістом ерукової кислоти. Проте враховуючи обмежений ринок на даний момент,

Виробництво біодизеля на фермі можливе з насіння ріпаку або каноли. Економісти виявили, що виробництво каноли було фінансово доцільним, тоді як виробництво ріпаку не було пов’язане з відсутністю ринку для борошна з насіння побічного продукту. Дослідники  виявили фінансові втрати при виробництві біодизеля з каноли/ріпаку. Шрот із сортів HEAR зазвичай має високий рівень глюкозинолатів, що робить його непридатним як корм для тварин.

Рентабельність

Вартість виробництва насіння ріпаку в основному така ж, як і для ріпаку, хоча сорти ріпаку не мають трансгенних ознак, тому вартість насіння ріпаку може бути нижчою, ніж вартість трансгенного ріпаку. Витрати на боротьбу з бур’янами також можуть бути дуже великими, оскільки немає стійких до гербіцидів сортів ріпаку.