Перше звільнене ЗСУ селище на Луганщині – знаменита Білогорівка

Збройні сили України зайняли селище Білогорівка Лисичанської міської громади на Луганщині.

Такий висновок можна зробити з мап бойових дій, повідомлень російських воєнкорів та зведень Генштабу ЗСУ.

У зведенні Генерального штабу 13 вересня – вже другий день поспіль – Білогорівка на Краматорському напрямку згадується серед інших контрольованих Україною населених пунктів, по яких ворог завдає артилерійських та авіаційних ударів.

“Від авіаударів та обстрілів з РСЗВ пошкоджено інфраструктуру в районах населених пунктів Білогорівка, Весела Долина, Зайцеве, Юр’ївка, Нью-Йорк, Первомайське, Кам’янка, Степове, Малі Щербаки, Сухий Ставок, Костромка, Біла Криниця та Мирне”, – сказано в ранковому зведенні 13 вересня.

“…Противник обстрілював інфраструктуру із мінометів, танків, бойових машин, ствольної та реактивної артилерії (…) на Краматорському напрямку – у районах населених пунктів Пришиб, Білогорівка, Краматорськ, Слов’янськ, Старий Караван, Стародубівка, Спірне, Роздолівка та Григорівка”, – зазначають також у ГШ.

Подібну інформацію Генштаб ЗС України поширив і в вечірньому зведенні 12 вересня.

При цьому американський Інститут вивчення війни (ISW) другий день поспіль на своїй інтерактивній мапі позначає більшу частину селища Білогорівка як таку, що контролюється Збройними силами України.

Білогорівка на мапі ISW станом на 12 вересня 2022

Із цієї ж мапи видно, що Білогорівка наразі є єдиним звільненим “анклавом” на території Луганської області.

Про те, що російські війська “здали Білогорівку”, 13 вересня пишуть у телеграмі російські пропагандисти, воєнкори тощо.

Офіційних повідомлень з цього приводу ще не було. Однак, за наявною інформацією з відкритих джерел, селище Білогорівка стало першим населеним пунктом Луганської області, до якого повернулися Збройні сили в ході Вересневої наступальної операції.

Напередодні голова Луганської ОВА Сергій Гайдай заявляв про звільнення кількох населених пунктів Луганщини, не вказуючи їхні назви.

Нагадаємо

Селище Білогорівка на правому березі Сіверського Дінця, що входить до складу Лисичанської міської територіальної громади, стало місцем однієї з найбільших поразок російської армії у травні 2022 року. Тоді Білогорівку називали “другою Чорнобаївкою”. Адже в цьому місці ЗСУ неодноразово розбивали переправу росіян через Сіверський Донець, знищували велику кількість бронетехніки та особового складу.

Знищена російська техніка біля понтонної переправи через Сіверський Донець у районі селища Білогорівка. 11 травня 2022

У той час через Білогорівку окупанти намагалися пройти з півночі, щоб оточити угруповання українських військ у Сєвєродонецьку, Лисичанську тощо. Зрештою ворог відмовився від цієї ідеї.

Район Білогорівки був окупований рашистами в середині липня – вже після того, як ЗСУ втратили Сєвєродонецьк і Лисичанськ та відступили південно-західніше, до району Сіверська.