Антон Кучухідзе розповів про світові тренди гемблінгу та користь міжнародного досвіду для українського грального ринку

Українська гемблінг-індустрія знаходиться на етапі становлення. Бізнес постійно трансформується, вчиться виживати в екстремальних умовах, допомагає державі та намагається забезпечити користувачам комфортні, безпечні умови для розваг. Важливе значення для формування позитивного іміджу та продуктивної роботи компаній, які організовують азартні ігри, мають міжнародні комунікації, досвід, тренди. Чим вони корисні вітчизняній гральній індустрії, пояснив голова Ukrainian Gambling Council Антон Кучухідзе.

Глобальні тренди 2023 року

Світова індустрія азартних розваг невпинно зростає — її загальний обсяг перевищив $81 млрд. Тому, на думку Антона Кучухідзе, продовження процесу легалізації азартних розваг стало одним з світових трендів. Гральний бізнес уже став легальним у Бразилії та Індії, а в Канаді дозволили займатися букмекерством. Процес видачі ліцензій триває й в Україні. У чому їх важливість, можна прочитати тут.

З-посеред глобальних тенденцій, які характерні й для українського ринку азартних ігор, експерт виокремив такі:

  1. Розширення зв’язків між гральною індустрією та ІТ-сферою, що сприяє розвитку обидвох галузей і дає значний економічний ефект.
  2. Зростання популярності онлайн-казино та зниження інтересу до наземних закладів.
  3. Упровадження технологій віртуальної реальності, що в кінцевому підсумку призведе до революційних змін в онлайн-іграх.
  4. Використання криптовалют для здійснення платіжних операцій.
  5. Розширення поняття соціальної відповідальності. Йдеться не лише про відповідальну гру та доброчесну рекламу, а й благодійну діяльність

Принагідно зазначимо, що, як писали раніше, українські оператори торік перерахували на підтримку армії та цивільних громадян сотні мільйонів гривень

Серед негативних трендів А. Кучухідзе назвав болючу для України проблему — збільшення кількості нелегальних онлайн та офлайн закладів.

Приклад яких країн корисний для української гемблінг-індустрії

Стосовно врегулювання законодавчого поля Україні варто звернути увагу на досвід Великої Британії. Фахівці стверджують, що у цій країні досконало виписані податкові норми. Також Британія має досвід використання механізмів щодо захисту гравців, а гемблінг-компанії країни є найбільшими донорами державного бюджету.

У Румунії можна повчитися, як мають працювати регуляторні органи та як регламентувати проведення акцій.

Прикладом позитивної взаємодії організаторів азартних розваг та користувачів є Німеччина. Зокрема, не так давно державний регулятор удосконалив правила для розробників слотів, які сприятимуть покращенню ігрового досвіду. Серед них варто виділити такі:

  • детальний опис правил гри;
  • чітке визначення розміру найбільшого призу;
  • обов’язкова демонстрація виграшних комбінацій.

 Цікавий досвід мають країни Балтії, Мальта, Чехія. А от на регуляторні норми Данії, Нідерландів, Польщі, Франції Україна зможе орієнтуватися тільки тоді, коли ринок буде повністю сформований.