Щороку ми стаємо свідками шокуючого, тривожного та непередбачуваного зростання кількості кібератак. Незважаючи на те, що в Інтернеті є багато глибоких і корисних даних щодо протоколу безпеки, бізнес-індустрії все ще далекі від того, щоб бути вільними від кіберзагроз.
Сучасна ера цифровізації має спонукати провідні соціальні служби та впливових людей говорити про актуальність кібербезпеки та інформаційних протоколів мережевої безпеки.
Зазначимо, що бізнес має робити не так уж й багато, оскільки компанії мають дотримуватися лише кількох основних, необхідних і відповідних вимогам стратегій. Давайте розглянемо ці підходи, але спочатку поговоримо про загрози безпеці мережі, які швидко поширюються.
Інформаційні загрози безпеці мережі, які потребують превентивних дій
Читайте також:
Це правда, що кожного року відбуваються одні й ті самі варіанти кібератак, які висвітлюють шокуючий список цифрових експлойтів, оскільки всі доступні цифрові галузі промисловості є головною ціллю кібернетичного навантаження. Однак анонімні хакери генерують шкідливі типи тих варіантів, які мають на увазі лише витік даних і шахрайство на мільйони чи мільярди.
Насправді всі інформаційні загрози безпеці мережі є фатальними, і їх слід запобігати, перш ніж буде завдана шкода ІТ-інфраструктурі компаній.
Різні типи фішингових пасток
На жаль, професіонали кіберзахисту постійно стикаються зі сценаріями завдати бізнесу фінансових втрат. В першу чергу, саме корпоративні фірми є основною мішенню для кібер-зловмисників і їхні найпопулярніші методи – це фішингові пастки, які включають:
- Smishing (Смішинг — різновид фішингу, але замість електронних листів використовується SMS-повідомлення)
- Vishing (Вішинг — різновид шахрайства, коли зловмисники використовують телефонний дзвінок для виманювання у вас конфіденційної інформації)
- Spear Phishing (чи Спрямований фішинг — високоточний вид кібератаки, спрямований на конкретну мету або невелику групу людей. На відміну від звичайного фішингу, де зловмисники розсилають масові спам-повідомлення, spear phishing передбачає ретельну підготовку і персоналізацію атаки)
- Whaling (високоцільова кібератака, спрямована на топ-менеджерів великих компаній або відомих осіб)
- Pharming (Фармінг — тип кібератаки, при якому зловмисники перенаправляють вас на підроблені веб-сайти)
- Quishing (Квишинг — досить новий вид інтернет-шахрайства, який поєднує в собі елементи фішингу та використання QR-кодів)
Варіанти шкідливих програм
Фішингові пастки часто перетворюються на кінцеві системи або зловмисне програмне забезпечення хмарної мережі. І системне шкідливе програмне забезпечення не слід сприймати як нешкідливий або сплячий вірус. Зловмисне програмне забезпечення кінцевої точки комп’ютера може призвести до загального знищення інформації про безпеку мережі. Отже, ми не можемо ігнорувати той факт, що кожне зловмисне програмне забезпечення має певну мету, яка закінчується руйнуванням ІТ-інфраструктури бізнес-компаній. У розширеному списку шкідливих програм, які постійно вибухають, компанії повинні захищати свою ІТ-інфраструктуру від шкідливих загроз. Такі як
- Віруси
- Хробаки
- Безфайлове шкідливе програмне забезпечення
- Кейлоггери
- Шпигунське програмне забезпечення
- Трояни
- APT (розширені стійкі загрози)
APT є найбільш смертоносним і стоїть понад усіма порушеннями безпеки. У наш час кіберзлочинні послуги, як і послуги боротьби з кіберзлочинністю, пропонуються як корпоративні послуги через CaaS (кібербезпека / кіберзлочин як послуга). APT – це практика тих постачальників послуг CaaS, які атакують кінцеві точки та хмарні мережі своїх цільових компаній за допомогою APT. Ці атаки представляють собою ретельно підібрані типи зловмисного програмного забезпечення, яке залишається на кінцевій точці протягом довшого періоду часу та потай руйнує інтерфейси та захист. APT також мають кілька варіантів, включаючи;
- Persistence mechanism (Механизмы персистентности – «бомба уповільненої дії: атака може відбутися не відразу, а через якийсь час, коли зловмисник вважатиме це найбільш зручним моментом»)
- Zero-day exploits (Експлуатація вразливості в програмному забезпеченні, про яку розробники ще не знають і, відповідно, не випустили патч для її усунення)
- Data exfiltration (Ексфільтрація даних — це процес таємного і несанкціонованого виведення конфіденційної інформації із захищеної комп’ютерної системи)
- C2C (command and control) (це термін, який описує канал комунікації між зловмисником (хакером) і зараженим пристроєм (комп’ютером, сервером, IoT-пристроєм тощо). Цей канал дозволяє зловмиснику керувати інфікованою системою дистанційно)
Ці кіберзагрози працюють по-різному, однак передбачають зловмисну діяльність людської сили. В атаках типу «людина посередині» хакери відіграють роль зловмисного посередника, який перериває канали зв’язку між сторонами та використовує їхні системи та цифрову присутність. З іншого боку, внутрішні загрози включають людські помилки в організації, які призводять до вразливості інфраструктури та загроз кібербезпеці. Ось деякі з поширених прикладів внутрішніх загроз:
- Ненавмисний витік даних
- Зловмисні інсайдери
- Нецільове використання ІТ-активів
- Відсутність поінформованості
- Експлуатація вразливостей
Основні тактики захисту
Відповідно до нещодавнього тривожного звіту, в якому згадується, що кожна кібератака відбувається менше ніж за хвилину, ми повинні вжити більш рішучих заходів зараз. Крім того, ще до того, як ви побачите нестримне кібернетичне навантаження, кожне підприємство має мати власного консультанта з питань кібербезпеки.
Дотримуватися тактики кіберзахисту та впроваджувати інформаційні протоколи безпеки мережі не складно. Компанії потребують базових рекомендацій, щоб захистити свою ІТ-інфраструктуру від усіх можливих кіберзагроз. Подібним чином, нижче наведено провідні методи захисту протоколу безпеки мережі.
Обізнаність персоналу та навчання безпеки інфраструктури
Перш за все, бізнес-організації та провідні галузі повинні розуміти терміновість дотримання практик кібербезпеки. А для цього вони повинні інформувати свій персонал про поточний цифровий ринок. По-друге, після поширення обізнаності найбільш еквівалентною операцією стає навчання безпеки шляхом найму експертів з кібербезпеки, які можуть розпочати навчання персоналу згідно такому плану:
- Сеанси підвищення обізнаності про фішинг
- Інформаційні сесії про повідомлення та непристойні загрози
- Вправи із захисту даних та конфіденційності
- Використання інструментів миттєвого реагування та дій
Кібератаки, зловмисне програмне забезпечення та вимоги викупу не потребують часу. Ось чому компанії також повинні оновлюватися, серйозно ставитися до кібербезпеки та захисту мережі. Вони можуть просто звернутися до MSSP (постачальників керованих послуг безпеки) і попросити миттєві звіти про інциденти та інструменти для дій, як-от:
- EDR
- XDR (еволюція технології EDR (Endpoint Detection and Response). Якщо EDR фокусується на захисті окремих пристроїв, то HDR розширює цей захист на всю вашу IT-інфраструктуру)
- MDR (послуга кібербезпеки, яку надають сторонні спеціалізовані компанії)
- SOAR (технологія, яка об’єднує різні інструменти кібербезпеки в єдину систему)
- SOC services (Центр операцій кібербезпеки – це команда спеціалістів та технологій, які постійно моніторять вашу ІТ-інфраструктуру, виявляють і реагують на кіберзагрози)
Безперервний моніторинг ІТ-активів і персоналу
Для безперервного управління ІТ-активами та персоналом компанії повинні будуть наймати постачальників послуг керованої безпеки. MSSP мають відповіді щодо відстеження, реєстрації та дій проти зловмисного програмного забезпечення, використання вразливостей і загроз витоку даних. MSSP – це ті, хто може запропонувати різні варіанти керованих послуг безпеки, не вимагаючи значних змін та пропонують:
- Цілодобова активна ІТ-довідкова служба
- Ретельний моніторинг ІТ-активів
- Програмне забезпечення для віддаленої підтримки робочої сили
Компанії також можуть полегшити собі «життя», встановивши безкоштовні брандмауери преміум-класу, завантаживши інструменти захисту кінцевих точок і дотримуючись онлайн-інструкцій щодо безпеки мережі та захисту інформації. Однак для більш тривалого періоду часу та стійкої кібербезпеки вони повинні, все ж таки, отримати керовані послуги безпеки, співпрацюючи з провідними брендами кібербезпеки.
Розглядаючи рейтинг найбільш відомих MSSP, можна виділити компанію Xcitium, яка впевнено тримається у лідерах кіберзахисту та розробила і впровадила у свої рішення технологію «нульової довіри» — Zero Trust. Зараз цю технологію почали впроваджувати у свої рішення також інші MSSP. До речі, на сайті Xcitium та їх дистриб’ютора, компанії Ідеалсофт є інформація, що пропанують безкоштовні консультації щодо вибору рішення під замовника, а також Xcitium надає можливість безкоштовно протестувати таке рішення. Тож можете скористатися такою нагодою.