Кому телефонувати коли гвалтує та вбиває поліція? Чому Аваківське МВС блокує запуск служби 112 та хоче забрати її під себе.

Після скандальних зґвалтувань і вбивств поліцією в Кагарлику, і Врадіївці, побиття та  арештів активістів і патріотів поліцією на акціях ФОПів, Стретенко. і т.д

Сфабриковані звинувачення і арешти патріотів і ветеранів у справі Шеремента. Наростає протестна хвиля і ми часто бачимо плакати «кому дзвонити коли гвалтуе і вбиває поліція?» І тут на перше місце виходить система прийому заяв про злочини за номером 102 повністю підконтрольна МВС яка використовується для вирішення внутрішніх злочинних схем.

В МВС планують забрати під себе систему з єдиним європейським номером 112 служби порятунку яка повинна замінити виклики на 102 і значно розширити функції взаємодії з системами безпеки міст, що дозволить МВС ще більше контролювати громадян і відмазувати злочинців або фабрикувати справи неугодним.

Номер 102 як першоджерело заяви про злочин давно став інструментом приховування бездіяльності поліції і злочинних схем з фіксацією злочинів.

Давайте розглянемо, чому так важливий незалежний контроль дзвінків на 102 а в майбутньому на 112. І чому цього так боїться Аваков.

Перша причина: повсемістно люди стали об’єктом злочинів, які не змогли додзвонитися до 102 і отримати гарантовану конституцією захист держави, в поліції це не фіксують і тим більше за це нікого не карають. Але ж часто цей дзвінок це крик про порятунок між життям і смертю громадян. Безвідповідальність поліцейських до прийому дзвінка від громадян по лінії 102 в Україні загальнодержавне правило на відміну від європейських вимог де це є одним з базових показників ефективності роботи правоохоронців.

Друга і більш серйозна причина — це приховування заяв по лінії 102, особливо це необхідно при продажу і закриттю слідчими кримінальних справ, коли необхідно зачистити всі сліди злочину починаючи з дзвінка на 102. Продаж кримінальних справ і відмазування злочинців це нормальна практика МВС і існують чорні розцінки адвокатам скільки коштує прибрати фіксацію заяви по лінії 102. Підкоригувати записи і базу заяв про злочини.

Третя причина Ми бачимо як МВС фабрикують справи, фіктивні звинувачення і покарання неугодних. Замовні анонімні, зрежисовані і підставні дзвінки на 102 стали причиною ініціації цілої серії операцій і звинувачень поліції по команді влади — замовників політичних репресій. А також банальні проплачені атаки на конкурентів в бізнесі і рейдерства.

Система 112 значно розширює можливості поліції і 102 за рахунок нового функціоналу, сервісів та інтеграції в сістемами безпеки міст. У всьому світі це дозволяє більш ефективно рятувати життя і майно людей, а в корумпованій поліції України це призведе до посилення тиску правоохоронців на слідство, громадян і бізнес.

Оскільки аваковська поліція повністю дискредитувала себе розглянемо варіанти злочинного використання поліцією МВС можливостей системи і зрозуміємо чому Аваков блокує розвиток 112 і хоче забрати систему під себе як великий кримінальний бізнес.

  1. Контроль камер спостереження дозволить фабрикувати і «переписувати» будь-який злочин шляхом приховування, маніпулювання, редагуванням подій і відеокартинки. Наприклад в справі Шеремета відео стало основним доказом. При сучасних засобах редагування відеоконтенту можна легко фабрикувати будь-яку доказову базу і підробку відеоекспертіз якщо доступ до першоджерела буде виключно в МВС.
  2. Система 112 дозволяє відстежувати переміщених людей по обличчям або автомобілям за номерами і моделями. Це відкриє можливість корумпованій поліції здійснювати продаж інформації про переміщення автомобілів і людей злочинним угрупованням. Наприклад вбивство в Україні російського депутата Дениса Вороненкова який переховувався від кремлівського режиму, шлях якого вбивці найняті ФСБ вирахували по камерах швидше за все не без допомоги продажної поліції щурам в СБУ.
  3. Стеження за замовленням за будь-яким громадянином починаючи від положення мобільного телефону і закінчуючи даними з відеокамер.
  4. Вибіркові виїзди і реагування на дзвінок по 112 (102) наприклад ігнорування акції, рейдерства, незаконних обшуків або не реагування на виклики неугодних громадян.
  5. У 112 фіксується радіообмін і всі дії поліції та інших служб, що може стати загрозою для МВС особливо під час свавілля співробітників.

Зрозуміло що зі створенням 112 система буде використовуватися не тільки як ефективний засіб для порятунку людей але і як інструмент кримінального бізнесу поліції.

Фактично під час узурпації влади Зеленським – Аваківське МВС стало репресівно-каральним органом що працює проти політичних опонентів. Маючи в руках такий інструмент як система 112 легко реалізувати цифрова диктатуру поліції.

З моменту початку створення служби в 2005 році, МВС блокувало створення 112 під МНС.

Але розуміючи всі загрози втрати контролю над 102, найбільш активне саботування створення системи 112 почалося з приходом міністра Авакова. При цьому головне завдання 112 — порятунку людей відсувається на другий план, головне отримати контроль над системою.

Однозначно, система 112 повинна бути під незалежним державним органом рівновіддаленим  від усіх силових структур як це зроблено в багатьох Європейських країнах.

Прийом дзвінка — заява про злочин на службу 112 яка не підконтрольна Авакову призведе до додаткового контролю над МВС і не дасть вже так масштабно фабрикувати кримінальні справи, продавати слідчі матеріали і т.д.

За нашими даними зараз МВС і силовики в черговий раз хочуть взяти контроль над системою 112, йде боротьба між Мінціфрой, Кабміном і МВС за систему 112. Завдання МВС будь-якими способами забрати систему під свій контроль і отримати необмежений доступ до управління та інформаційних ресурсів для створення поліцейського держави з цифровою диктатурою.

Альтернативна пропозиція — створення незалежного органу 112 під юрисдикцією кабміну з передачею повноважень щодо розгортання системи 112 місцевими органам самоврядування.

Тільки в цьому випадку громадяни України отримають відповідь на питання «куди дзвонити коли гвалтує чі вбиває поліція?»

«Дзвоніть 112» !!!