Значення цифрової доступності та інклюзивності в кібербезпеці

Інтернет надає нам можливості, невідомі раніше в історії людства: додатки дають нам нескінченне уявлення про наше життя, а соціальні мережі пов’язують нас з людьми по всьому світу. Інтернет та цифрові продукти також були неймовірно корисними для тих, хто живе з обмеженими можливостями, де допоміжні технології можуть бути використані для покращення їхнього повсякденного життя. Але все у житті має й негативний бок. Тож давайте поговоримо чому цифрова доступність має важливе значення для створення надійних, інклюзивних заходів кібербезпеки та розглянемо конкретні способи зробити свою кібербезпеку більш інклюзивною та доступною, наприклад, представити цифрові продукти та інструменти, які допомагають користувачам з обмеженими можливостями та порушеннями.

Стан глобальної цифрової доступності 

Приблизно 1,3 мільярда людей у всьому світі (16% населення світу) живуть зі значною інвалідністю. Однак, незважаючи на те, що люди з обмеженими можливостями складають значну частину населення, більшість веб-сайтів не створюються з урахуванням потреб цих користувачів.

WebAIM виявив, що 95,9% домашніх сторінок веб-сайтів мають значний збій у Рекомендаціях щодо забезпечення доступності вебвмісту (WCAG). Це говорить нам про те, що більшості сайтів не вистачає базової цифрової доступності: контенту та інформації, з якими можуть взаємодіяти користувачі з різними обмеженими можливостями. Наприклад, користувач із вадами зору, як-от слабким зором, може не користуватися сайтом, оскільки йому бракує допоміжних технологій, як-от програм зчитування з екрана, альтернативного тексту, звукових описів або можливостей збільшення.

Хоча відсутність цифрової доступності засмучує звичайних людей, які живуть з обмеженими можливостями та намагаються орієнтуватися в Інтернеті, вона ще більше посилюється для працівників, які живуть з обмеженими можливостями. Недоступність є перешкодою для їхньої роботи, яка впливає на їхню продуктивність, задоволеність і кібербезпеку організації.

Кібербезпека, інвалідність та цифрова доступність 

Інструменти та ініціативи кібербезпеки призначені для підвищення безпеки користувачів, не впливаючи на взаємодію з ними. У деяких випадках, як-от LastPass, інструмент кібербезпеки може підвищити як безпеку, так і користувацький досвід. Щоб бути максимально ефективними, практики кібербезпеки повинні приділяти першочергову увагу потребам усіх своїх користувачів, незалежно від їхніх здібностей і досвіду.

Ось чому компаніям необхідно враховувати потреби працівників та користувачів, які живуть з обмеженими можливостями та порушеннями.

Подумайте про це так: якщо ви створюєте інструмент або ініціативу з кібербезпеки, це те, що ви хочете зробити якомога ширшим, щось, що відповідає потребам усіх потенційних користувачів. Інструмент із численними проблемами веб-доступності та відсутністю допоміжних технологій для веб-сторінок і програм є перешкодою для вашого успіху. Крім того, це є перешкодою для просування кращих практик кібербезпеки, оскільки ви забули врахувати потреби в доступності.

Завдяки більш доступним, інклюзивним інструментам кібербезпеки користувачі та співробітники з більшою ймовірністю візьмуть їх на озброєння та практикуватимуть кращі звички кібербезпеки, що поставить ваш бізнес у вигіднішу позицію.

Загальні спеціальні можливості 

Включення допоміжних технологій в інструменти кібербезпеки – це питання докладання зусиль, витративши час на те, щоб визначити пріоритетність їх включення. На щастя, рівні відповідності WCAG чітко визначені, що дає вам уявлення про те, які функції доступності повинні бути представлені на вашому сайті. Але з чого почати?

Ось кілька функцій доступності та допоміжних технологій, які ви можете застосувати, щоб допомогти співробітникам і користувачам, які живуть з обмеженими можливостями, полегшивши їм використання та розуміння ваших інструментів кібербезпеки.

Контрастність кольорів: Вища контрастність кольорів є важливою частиною стандартів доступності, оскільки вона допомагає людям зі слабким зором і порушеннями зору краще розрізняти різні елементи на екрані. Висока контрастність кольорів робить це, полегшуючи розрізнення різних кольорів один від одного, що виділяє текст серед інших візуальних елементів. Це також корисно для людей, які використовують пристрої в добре освітлених приміщеннях, де можуть виникати відблиски. Ось чому в більшості UI-дизайнів використовується чорний текст на білому тлі: висока контрастність полегшує перегляд і засвоєння тексту.

Письмо простою мовою: як правило, будь-яке письмо – особливо орієнтоване на споживача та користувача – має використовувати зрозумілу та просту мову. Це має першорядне значення з різних причин доступності, але основна причина полягає в тому, що це полегшує читання. Це особливо актуально для людей, які живуть з порушеннями навчання, когнітивними порушеннями, низьким рівнем грамотності та такими станами, як дислексія та аутизм. Завжди краще писати чітко: це найпростіший спосіб для людей зрозуміти, що ви говорите, особливо якщо ви заохочуєте кращі звички кібербезпеки.

Доступні шрифти: доступні шрифти, як-от висока контрастність кольорів, полегшують людям із вадами зору кращу взаємодію з технологіями кібербезпеки. Доступний шрифт – це шрифт, який можна правильно масштабувати, збільшуючи або зменшуючи за потреби. Це також шрифти, які легко читаються, мають чітко окреслені літери та достатній інтервал між літерами.

Програма зчитування з екрана: програми зчитування з екрана перетворюють візуальні елементи на екрані – тексти, кнопки, зображення – на медіафайли, до яких люди з вадами зору можуть легко отримати доступ і зрозуміти, як-от аудіо або шрифт Брайля. Чітке письмо тут має важливе значення, оскільки складне письмо буде важко зрозуміти навіть під час перекладу програмою зчитування з екрана. Це також причина, чому вам потрібно додавати альтернативний текст для всіх зображень, опублікованих на сайтах, у соціальних мережах і додатках, оскільки це дозволяє людям з вадами зору належним чином взаємодіяти з ними та розуміти їх.

Мовні теги: окрім програми зчитування з екрана, вам також слід вставляти мовні теги в компоненти сайту та додатка. Це особливо корисно, оскільки мовні теги дозволять користувачеві вибрати мову перед тим, як взаємодіяти з контентом через програму зчитування з екрана, будь то вміст на сторінці або навігаційне меню.

Навігація за допомогою клавіатури: навігація за допомогою клавіатури дозволяє користувачам орієнтуватися в технологіях кібербезпеки без миші або програми зчитування з екрана. Деякі люди, які живуть з фізичними вадами та обмеженими можливостями, вважають за краще використовувати навігацію за допомогою клавіатури для переміщення програмою, веб-сайтом або документом, тому важливо враховувати їхні потреби в доступності під час створення інтерфейсу користувача.

Надайте пріоритет цифровій доступності у своїй програмі кібербезпеки

Будь-який експерт з безпеки скаже вам, що дизайн і доступність мають важливе значення для захисту вашої організації. Беручи до уваги потреби людей з обмеженими можливостями, ви надаєте пріоритет основам стандартів доступності, гарантуючи, що ваші технології та ініціативи легко читаються, легко диференціюються візуально та можуть бути перекладені відповідно до потреб будь-кого – будь то переклад іншими мовами, програми зчитування з екрана, шрифт Брайля чи мова жестів. Він також включає включення додаткових основ доступності, таких як приховані субтитри для відео, альтернативний текст для зображень, мовні теги для навігаційних меню тощо.

Для входу в робочі інструменти простий приклад доступності такий: швидше за все, вашим співробітникам потрібно ввести пароль для входу в роботу. Повторне введення пароля може бути стомлюючим і неприємним, якщо не неможливим, для деяких. Замість того, щоб ризикувати їхньою безпекою та безпекою вашої організації, ви можете надати співробітникам рішення для керування паролями, як-от LastPass, яке дозволяє їм входити в систему за допомогою біометричного методу багатофакторної автентифікації, як-от відбиток пальця.

Це може здатися не такою важливою справою, але цифрова доступність має велике значення, задовольняючи потреби ваших користувачів і співробітників, одночасно сприяючи вашій власній безпеці. Якщо ви не знаєте, з чого почати, або шукаєте більш конкретні рекомендації щодо цифрової доступності, відвідайте сайт WebAIM або ознайомтеся з підходом Міністерства праці США до доступних та інклюзивних технологій.

Підсумок

Надаючи пріоритет доступності, ви гарантуєте, що більше людей у вашій організації зможуть успішно прийняти вашу програму кібербезпеки. Увімкнення спеціальних можливостей, як-от програми зчитування з екрана, а також врахування високої контрастності кольорів і доступних шрифтів матиме велике значення. Окрім надання всім співробітникам інструментів, необхідних для ефективної роботи та вирішення протоколів кібербезпеки, ви можете підвищити ефективність і звички безпеки вашої організації.

Якщо ви шукаєте, з чого почати, вибирайте партнерів з кібербезпеки, які підтримують стандарти цифрової доступності. Залучаючи постачальників, які прагнуть підтримувати доступність, ви надаєте користувачам, колегам і співробітникам необхідні інструменти, необхідні для самозахисту, надаючи пріоритет взаємодії з користувачем.

Не відкладайте кібербезпеку чи доступність ще на один день. Дізнайтеся, як, наприклад, той же LastPass допомагає підвищити безпеку паролів у всьому вашому бізнесі, для кожного співробітника, у кожній точці доступу.   Ви можете безкоштовно завантажити версію для персонального використання з сайту розробника. Також можна проконсультуватися з постачальником різних засобів кібербезпеки – компанією Ідеалсофт.