Запчастини. Що ви вибираєте, коли ваш автомобіль потребує ремонту

У автомобільному світі небагато згоди. Кожен має власну думку, коли справа доходить до конкретного дизайну автомобіля, розміру двигуна чи економії палива. Але є ще одна тема, яка, здається, розлютила всіх. Це предмет вибору автомобільних запчастин, які ви можете знайти тут https://master.shop, коли вони потребують заміни. Ці роботи неминучі – вони рано чи пізно відбудуться, і вам важливо знати, яка частина є правильною, коли прийде час. Але ось у чому проблема. Якщо ви знаєте, що час замінити певну деталь не за горами, рішення про те, на що її замінити, може перетворитися на дилему.

Каталог автозапчастин

Загалом існує три типи автозапчастин: оригінальні, запчастини від OEM та Aftermarket parts (не оригінальні запчастини). Існують також інші види, включаючи перебудовані, відремонтовані та вживані деталі. Цілком ймовірно, що ви вже чули про ці відмінності. Якщо у вас їх немає або вам потрібні роз’яснення, ви знайдете докладніші пояснення нижче.

Оригінальні запчастини

Оригінальні автозапчастини — це оригінальні компоненти, встановлені у вашому автомобілі, коли він був абсолютно новим. Як правило, вони найдорожчі з усіх частин, тому у багатьох людей створюється враження, що вони кращі. Це не завжди правда (ми розповімо про це пізніше). Слід пам’ятати ще про те, що оригінальні запчастини, хоча й позначені як продукт виробника вашого автомобіля (ви знайдете логотип на коробці), насправді виготовляються іншою компанією. За посиланням ви знайдете запчастини на автомобілі Тойота https://master.shop/toyota

OEM запчастини

Термін OEM є абревіатурою від Original Equipment Manufacturer. OEM-запчастини в основному виготовляються на тій самій лінії, що й оригінальні запчастини, і мають штамп схвалення автовиробника. Багато хто стверджує, що ці запчастини краще купувати, оскільки вони коштують дешевше, ніж оригінальні запчастини. За посиланням ви знайдете запчастини на автомобілі Шкода
https://master.shop/skoda

Aftermarket parts (не оригінальні запчастини)

Такі деталі виробляє інша компанія, окрім оригінального виробника. Компанії, які виробляють запасні частини, купують права на виробництво деталей для інших марок автомобілів. Вони можуть дещо відрізнятися від оригінальних запчастин або запчастин OEM, але вони все одно підходять і працюють так, ніби були оригінальною річчю.

Інші запчастини

Відновлені частини

За своєю суттю відремонтована автозапчастина – це в основному використана частина, яка була повністю розібрана та переобладнана новими компонентами. Після цього деталь перевіряється, щоб гарантувати, що вона працює так само добре, як і нова. Ці деталі зазвичай працюють так само добре, як нові компоненти, і в більшості випадків служать так само довго.

Відремонтовані запчастини

Відремонтовані деталі відрізняються від відремонтованих тим, як вони обробляються перед використанням. Як правило, це використані деталі, які не розбираються, а очищаються та трохи модифікуються. Ці незначні елементи кріплення можуть включати такі речі, як гайки, болти та прокладки. Єдиним недоліком цих деталей є те, що вони можуть мати певний ступінь зносу.

Вживані запчастини

Вживані запчастини, також помічені як «перероблені», часто є дешевшою альтернативою запчастинам, перерахованим вище. Вони чудово підходять для заміни компонентів автомобіля, які, як правило, не надто швидко виходять з ладу. Сюди входять накладки на двері, ручки та молдинги. З огляду на це, вони не підходять для всіх замін. Розумно триматися подалі від використаних деталей, замінюючи речі, пов’язані з проблемами безпеки чи продуктивності.

Звужуєте свої можливості?

Отже, як ви бачите вище, є шість варіантів. Ймовірно, це не полегшить вам справи, але принаймні ви не обмежені одним чи двома виборами. Однак є деякі вирішальні фактори, які полегшать вам вибір правильного типу запчастини для вашого автомобіля.

Вік вашого автомобіля

Вік вашого автомобіля є одним із головних факторів, які визначають, який тип запчастин повернеться у ваш автомобіль. Саме тому механіки та дилерські центри рекомендуватимуть певні компоненти залежно від того, новий ваш автомобіль чи ні. Якщо ви їздите на новій машині, має сенс вибрати оригінальну запчастину, оскільки ваш автомобіль, швидше за все, на гарантії. Автомобіль, вік якого перевищує 3-4 роки, значно виграє від запчастин OEM або післяпродажного обслуговування. Ви також можете використовувати відремонтовані або відремонтовані деталі автомобіля, на який вийшов гарантійний термін.

Тип деталі (яка потребує заміни)

Вибір конкретної частини також залежить від того, що ви замінюєте. Здоровий глузд підказує вам покладатися на найміцніші деталі для великих виправлень (подумайте про трансмісію, деталі двигуна тощо). Оригінальні запчастини, запчастини OEM і навіть післяпродажні запчастини є найкращим вибором, коли маєте справу з основними замінами. Для невеликих предметів гарною заміною можуть бути відремонтовані або перероблені предмети. Вживані запчастини також прийнятні, але ви повинні розуміти, що вони не підходять для певних завдань. Як згадувалося раніше, вживані запчастини не є найкращими для критичних компонентів, що стосуються продуктивності, безпеки та/або ефективності вашого автомобіля. Більший знос може зробити їх трохи менш надійними.

Ціна та якість

Сума грошей, яку ви повинні витратити, є, мабуть, найважливішим фактором, який визначатиме, які частини ви виберете. Зрештою, це стосується вартості. Безсумнівно, ви хочете заплатити розумну ціну за надійну заміну. Оригінальна запчастина майже завжди надійна, але ви можете заплатити більше, ніж потрібно (порівняно з OEM-запчастинами чи запасними частинами). Вживані, відремонтовані та відремонтовані деталі можуть коштувати набагато нижче, і їх варто витратити, якщо ремонт не критичний. Запчастини OEM та запасні частини майже завжди відповідають оригінальним запасним частинам за надійністю (іноді кращою) без високих витрат. Знову ж таки, характер вашого ремонту та вік вашого автомобіля визначатимуть, яку деталь ви виберете на додаток до його ціни.

Вирок? Відкритий обставинам

Зрештою, немає правильної чи неправильної відповіді при виборі типу деталі. Вся справа у виборі компонента, який забезпечить вашому автомобілю ідеальну продуктивність і водночас заощадить ваші гроші. Не піддавайтеся міфам про те, що єдиним надійним варіантом є оригінальні запчастини. Також пам’ятайте, що вживані або відремонтовані запчастини не будуть найкращим варіантом для вашого автомобіля. Взявши до уваги ці фактори, вам буде легше звузити вибір для вашого автомобіля.