Турецький безпілотник Bayraktar TB2: попит серед країн зростає

Турецький бойовий безпілотник Bayraktar добре зарекомендував себе у російсько-українському протистоянні. І тепер вважається по праву одним із найкращих у світі. Тому багато країн, у тому числі й Росія, хочуть закуповувати партії зброї у Туреччини. Турецький безпілотник Bayraktar TB2 став одним із найпопулярніших у світі.

Турецький бойовий безпілотник Bayraktar добре зарекомендував себе у російсько-українській війні. І тепер вважається по праву одним із найкращих у світі. Тому багато країн, у тому числі й Росія, хочуть закуповувати партії зброї у Туреччини.

Турецький безпілотник Bayraktar TB2 став одним із найпопулярніших у світі.

Війна в Україні ясно показує, що Туреччина розробила систему зброї, яка є однією з найкращих у світі на сьогоднішній день і може легко конкурувати з найкращим обладнанням із США. Це стало можливим завдяки сильному прагненню турецької влади стати незалежними від озброєння інших країн. 

У 1970-х роках Туреччина страждала від ембарго на постачання зброї зі США, які на той час були найважливішим постачальником. Держава побоювалася, що не може захистити себе. Тому в інноваційні збройові програми вкладалася велика кількість інвестицій.

Згідно з доповіддю консалтингової компанії AT Kearney, в 2021 році Туреччина інвестувала 1,6 мільярда доларів у розробку нових видів систем озброєнь і виробила оборонного обладнання на суму близько десяти мільярдів доларів. Культовий безпілотник Bayraktar став дуже популярним і багато країн світу виявили зацікавленість у його покупці, не зважаючи на доволі високу ціну байрактара ціну. Наприклад, Марокко, Туніс, Лівія, Нігер, Ефіопія, Польща, Туркменістан, Україна. Нігерія, Оман, Пакистан, Болгарія, Сербія, Угорщина і Великобританія виявляють інтерес або ведуть конкретні переговори про купівлю бойового безпілотника.

За словами президента Реджепа Ердогана, наразі Туреччина забезпечує себе зброєю на 70 відсотків.