Актуальні тренди оформлення інтер’єрів тяжіють до мінімалістичних рішень. Тому серед численних варіантів обробки тіньові натяжні стелі у Львові стають дедалі популярнішими. Їхньою особливістю є тіньова щілина між натягнутим полотном та стінами. Монтаж не передбачає кріплення плінтусів за периметром стін. Матеріалом виготовлення може слугувати як ПВХ-плівка, так і текстиль, вартість текстильного покриття буде більшою. Щоб тінь була виразною, полотно підбирають у світлій гамі – білому, світло-сірому, блідо-блакитному, пісочному та подібних кольорах.
При встановленні використовується спеціальний алюмінієвий профіль, забарвлений у чорний колір. Цей профіль не доходить до стіни приблизно на 2 см. Саме він дає тінь на стіну, що створює стильне враження чітких меж між перекриттям та стелею. Фіксація самого полотна здійснюється так само як і у звичайних натяжних конструкціях. Хоча відсутність видимого примикання до стіни викликає оптичний ефект відділення від стін, насправді полотно жорстко закріплене в профілях.
Які переваги встановлення натяжних стель цього дизайну?
У оформленні приміщень тіньові стелі використовують для таких цілей:
- візуально збільшити простір у приміщенні;
- підкреслити геометрію кімнати, межі між стінами та стелею;
- надати інтер’єру легкості – плінтус іноді може стати деталлю, яка оптично перевантажує простір.
- полегшити ремонтні роботи. Тіньові стики дають змогу не вирівнювати верхні краї шпалер до ідеалу, відмовитися від застосування стандартного плінтуса та маскувальної стрічки, що істотно спрощує ремонт.
Зовнішній вигляд покриття повноцінно «розкривається» при будь-якому освітленні, на відміну від деяких інших дизайнів.
Читайте також:
Тіньові контури можуть бути єдиним декором, або ж поєднуватися з фотодруком, точковими світильниками. Роль основного освітлення відіграє люстра. Цікава комбінація – тіньова біла стеля з трековими світильниками. Також вона гармоніює зі світловими лініями та світлодіодним підсвічуванням.
Для яких приміщень підійде натяжна конструкція з тіньовим профілем?
Конструкції стель із тіньовим ефектом добре підходять для сучасних стилів, таких як хай-тек, мінімалізм, конструктивізм, авангард. Не варто їх обирати для класичного оформлення інтер’єру, тому що разом з ними неможливо використовувати такі традиційні декоративні елементи, як стельові плінтуси або масивну ліпнину.
В будинках чи квартирах стелю з тіньовими краями можна інтегрувати в облаштування вітальні, спальні, кухні, ванної кімнати чи передпокою. У дитячих кімнатах її встановлюють з застосуванням додаткового оздоблення (надруковані картинки, підсвічування), щоб інтер’єр не вийшов надто строгим для сприйняття юним мешканцем.
Такий дизайн використовують не лише для оформлення житла, а й для комерційних закладів, офісів. В офісному просторі світла матова стеля з тінню за периметром відмінно вписується завдяки своїй стриманості та лаконічності.
Необхідно враховувати, що існує технічна вимога до приміщень, аби монтаж тіньової стелі був можливим. Стіни мають бути достатньо рівні. В протилежному випадку погрішності геометрії будуть дуже помітні. Якщо не вирівняти стін, кожна викривлена частина відобразиться на ширині щілини, і вона змінюватиметься від кута до кута. Крім цього, профіль запилюється під кутом 45 градусів, тому геометрія кутів має значення для створення чіткого контуру стелі.