Біль у попереку та куприку: коли робити МРТ та що радить нейрохірург?

Біль у попереку та куприку — дуже поширена проблема серед людей різного віку. Такий дискомфорт може з’являтися як після травми, так і через малорухливий спосіб життя, довге перебування у сидячому положенні або навіть після пологів. Нейрохірург Наталія Скіжа наголошує: не варто ігнорувати перші симптоми, адже вчасна діагностика дозволяє уникнути хронічних захворювань і серйозних ускладнень, зокрема, операції.

Чому біль у попереку та куприку не можна ігнорувати?

Часто біль у попереку чи в ділянці куприка сприймається як наслідок перевтоми, сидячого способу життя чи незручної пози під час роботи. Проте ці симптоми можуть бути першими ознаками серйозних захворювань, таких як грижа міжхребцевого диска, протрузія чи навіть пухлини. Саме тому провідний нейрохірург клініки Doc Life Наталія Скіжа радить пацієнтам проходити сучасну діагностику — МРТ поперекового відділу хребта та МРТ куприка.

МРТ поперекового відділу дозволяє максимально точно визначити стан міжхребцевих дисків, спинного мозку та нервових закінчень. Це перший і найважливіший крок до правильного лікування, яке дозволить не тільки швидко позбутися болю, а й уникнути ризику хірургічного втручання.

Коли варто зробити МРТ куприка?

Куприк (копчик) — це частина хребта, яка часто залишається поза увагою, доки не починає турбувати постійним болем. Часті причини таких симптомів: забої, переломи, запальні процеси або навіть кісти. Якщо біль у куприку стає постійним, посилюється при сидінні чи фізичній активності, варто пройти спеціальну процедуру — МРТ куприка.

Нейрохірург Наталія Скіжа наголошує, що лише точна діагностика дозволяє підібрати ефективне лікування та уникнути серйозних проблем у майбутньому. Завдяки сучасним технологіям, процедура абсолютно безпечна, безболісна й триває до 20 хвилин.

Як зменшити біль у попереку й куприку вдома: поради нейрохірурга

Як зменшити біль у попереку й куприку вдома: поради нейрохірурга

Якщо біль не дуже сильний, можна спробувати зменшити дискомфорт за допомогою простих домашніх методів, які радить Наталія Скіжа:

  • Спокій та розслаблення у комфортній позі;
  • Легкі вправи для розтягнення хребта;
  • Теплі компреси або короткочасне прикладання льоду;
  • Використання спеціальних ортопедичних подушок при сидінні.

Більше корисних рекомендацій про те, як лікувати грижу або знімати біль у домашніх умовах, ви знайдете в статті нейрохірурга: «Лікування грижі хребта в домашніх умовах».

Втім, Наталія Скіжа нагадує, що домашні методи — це лише тимчасове рішення. Якщо біль не проходить, а навпаки, посилюється або з’являється оніміння, необхідно звернутися до нейрохірурга і зробити МРТ.

Коли без операції не обійтись?

Наталія Скіжа завжди намагається зробити все, щоб пацієнт уникнув операції. Але якщо грижа міжхребцевого диска вже серйозно утискає нервові закінчення, операція може бути необхідною. Однак навіть у таких випадках лікар віддає перевагу ендоскопічному видаленню грижі. Це сучасний метод лікування, коли операція проводиться через маленький прокол до 5 мм. Завдяки цьому пацієнт швидко відновлюється і повертається до звичного життя без болю.

Чому саме Наталія Скіжа?

Наталія Скіжа — лікар, якому пацієнти довіряють не тільки через її професійність, але й завдяки максимально людяному та зрозумілому підходу. Вона завжди пояснює пацієнтам причину болю й можливі способи лікування простими словами, враховує всі індивідуальні особливості й докладає максимум зусиль, аби уникнути хірургічного втручання.

Здоров’я вашої спини—це комфорт, гарне самопочуття й активне життя. Тож не відкладайте діагностику на потім, запишіться на консультацію та МРТ в клініку Doc Life й позбавтесь від болю разом із досвідченим нейрохірургом Наталією Скіжею.