Вогнезахист сталевих несучих конструкцій

Сталеві несучі конструкції найчастіше використовуються у будівництві. Для їх захисту від руйнівної дії пожеж Welesgard пропонує низку ефективних рішень, сертифікованих в Україні та перевірених часом.

Чому потрібно захищати сталеві конструкції від вогню?

Сталь — це сплав заліза з вуглецем, що містить легуючі добавки, що покращують якість металу та домішки, що утворюються в процесі виплавки.

Для сталі характерні поєднання міцності та пластичності, гарна зварюваність, однорідність, що робить її застосування у будівельних конструкціях дуже привабливим.

Сталь – це негорючий матеріал. Однак, не підтримуючи вогонь і не сприяючи його поширенню, сталь, проте, схильна до температурного впливу при пожежі. При нагріванні до високих температур змінюються її фізичні властивості, що викликає деформації та призводить до втрати несучої здатності конструкції.

Помітні деформації у сталевих конструкцій починаються вже за нормальної температури 300°С. При нагріванні вище 500°С сталь починає втрачати свою несучу здатність, тому ця температура визнана критичною. При температурах понад 650°С, сталь перетворюється на область незворотних пластичних деформацій.

При вогневих випробуваннях процес розвитку пожежі моделюється за стандартною температурно-часовою кривою, згідно з якою вже через 5 хвилин температура печі досягає приблизно 550°C.

Для збереження працездатності сталевих конструкцій, у тому числі в умовах пожежі, необхідний обов’язковий захист від впливу високих температур.

Таким чином, завдання вогнезахисту сталевих несучих конструкцій полягає у створенні на поверхні теплоізолюючих екранів, що витримують високі температури і безпосередній вплив вогню. Вирішення цього завдання забезпечують засоби пасивного вогнезахисту.

Для чого потрібний пасивний вогнезахист

Вогнезахисні покриття – це жаростійкі фарби, які наносять, щоб надати поверхням стійкості до займання. Це покриття, що запобігають виділенню диму, токсичних продуктів при горінні. Також вони перешкоджають швидкому розповсюдженню полум’я.

Пасивний вогнезахист буває конструктивним і неконструктивним. Конструктивні заходи проводяться при створенні проекту та подальшому зведенні споруд. На об’єктах, що вже експлуатуються, застосовуються неконструктивні способи пасивного вогнезахисту.

Види матеріалів для вогнезахисту

До матеріалів, якими покривають поверхні з метою запобігання впливу пожежі, належать такі:

  • термоізолюючі пасти;
  • просочення;
  • герметики;
  • фарби, лаки, емалі.

Особливою популярністю користуються вогнезахисні склади, що терморозширюються. У звичайному середовищі вони мають вигляд декоративної фарби. Як тільки починається підвищення температури, фарба перетворюється. Поверхня спінюється і твердне. В результаті утворюється шар із високою теплоізоляцією та стійкістю до впливу вогню.

Компанія Welesgard Україна пропонує широкий вибір якісних вогнестійких покриттів для сталевих конструкцій. Компанія є офіційним представником бренду Jotun, тому ціни на весь асортимент є оптимальними.