Що таке система теплового насосу?

Тепловий насос не виробляє тепло; він переносить його з одного місця до іншого. Цей прилад має велике майбутнє в країні, яка дбає про екологію.

Якщо ви не знайомі з тепловими насосами, зараз саме час змінити це. Детально про роботу теплового насоса можна прочитати у матеріалі за посиланням http://mycond-heatpump.com.ua/ua/shho-take-teploviy-nasos/.

Оскільки теплові насоси споживають на 50 відсотків менше енергії, ніж електричні печі опору, вони готові стати найбільш економічним варіантом опалення для каліфорнійців, а також жителів будь-яких інших штатів, які наслідуватимуть приклад Каліфорнії.

То що це за побутовий прилад, який «качає тепло»? Ідея не екзотична. Переверніть віконний кондиціонер, і він може працювати як рудиментарний тепловий насос. Але, як і слід було очікувати, справжні теплові насоси складніші.

Що таке система теплового насосу?

Тепловий насос, який можна замовити за посиланням https://mycond-heatpump.com.ua/ua — це електроприлад, який переносить тепло з вулиці в приміщення і навпаки.

Більшість теплових насосів мають реверсивні клапани, які дозволяють їм також працювати як кондиціонери. Основними робочими частинами є компресор, що забезпечує циркуляцію холодоагенту через систему мідних змійовиків, та вентилятор, що забезпечує подачу повітря в житлове приміщення. ЩЕ ВІД FAMILY HANDYMAN –

Системи теплових насосів зазвичай складаються з двох агрегатів, одного зовнішнього і внутрішнього, з’єднаних мідною трубкою, що проходить через стіну будівлі. Компресор зазвичай зовні.

Як працює тепловий насос?

Система охолодження складається з двох змійовиків (конденсатора та випарника), розділених розширювальним клапаном, через який безперервно циркулює холодоагент. У змійовику конденсатора компресор стискає холодоагент, перетворюючи його на рідину. Оскільки в цьому процесі виділяється тепло, змійовик конденсатора завжди гарячий.

Рідина під тиском тисне на розширювальний клапан на кінці змійовика. Коли тиск досить великий, клапан відкривається і розпорошує холодоагент на змійовики випарника, де різке зниження тиску перетворює холодоагент на пару.

Випаровування черпає енергію з навколишнього середовища (повітря, грунту або води). Це повертається до змійовика конденсатора, щоб виділятися у вигляді тепла, коли холодоагент знову нагнітається.

Типи систем теплових насосів

Можна класифікувати теплові насоси в залежності від середовища, в якому вони обмінюються теплом.

Повітряний насос отримує тепло від навколишнього повітря. Насос із ґрунтовим (або геотермальним) джерелом бере його з-під землі, а насос із джерелом води з близької водойми. Геотермальні та водяні теплові насоси використовують стабільні температурні умови під землею або у водоймі. Вони краще працюють у холодному кліматі, ніж моделі з повітряним джерелом.

Ще один спосіб класифікації теплових насосів – за розміром. Установки для будинку з потужними компресорами можуть замінити піч і кондиціонер у системі центрального опалення/охолодження. Змійовик конденсатора встановлений у системі обробки повітря, в якій також знаходиться вентилятор.

Найменші теплові насоси, відомі як міні-спліт-системи без повітроводів , мають один або кілька внутрішніх блоків, що монтуються на стіні, кожен зі своїм вентилятором. Міні-спліти виробляють достатньо тепла для однієї кімнати. Існують також міні-спліт-системи з одним компресором, який живить до восьми чи дев’яти настінних блоків.

Покупка теплового насосу

Найбільш важливими характеристиками, які слід враховувати, є теплова потужність, що вимірюється в британських теплових одиницях (БТЕ), та сезонний рейтинг енергоефективності (SEER). Теплова потужність також часто вимірюється у тоннах, де одна тонна = 12000 БТЕ.

Існує два емпіричні правила вибору теплового насоса. Один із них – забезпечити 30 БТЕ тепла на квадратний фут площі. Інший спосіб – розділити загальну площу підлоги на 500, щоб визначити необхідну кількість тонн. Для підрядника HVAC важливо провести випробування, щоб визначити розмір блоку для конкретного будинку, щоб він виробляв потрібну кількість тепла.

Числа SEER починаються з 13 (низька ефективність) та піднімаються до 21 або 22 (висока ефективність). Блок з високим числом SEER споживає менше електроенергії, але має більше частин, що рухаються, і вимагає великих витрат на купівлю та обслуговування.

На практиці система з 16 SEER має бути адекватною у помірному кліматі. Щоб максимізувати продуктивність у холодному кліматі або мінімізувати енергоспоживання, використовуйте більш високий SEER. Ви можете розрахувати енергію, яку використовує конкретний блок та її щомісячну вартість, розділивши теплову потужність у британських теплових одиницях на SEER. Ви отримаєте результат у ватах на годину. Потім помножте це на місцевий тариф на електроенергію.

Установка теплового насосу

Деякі міні-спліт-системи можуть бути встановлені домовласниками. Якщо вас це не влаштовує, найміть ліцензованого спеціаліста.

Зовнішній блок встановлюється на бетонну подушку або нижні опори, щоб він залишався високим та сухим. Один або кілька внутрішніх блоків встановлюються на стінах або всередині пристрою обробки повітря, з’єднаного з повітроводом будівлі. Два блоки потім з’єднуються холодильною трубкою та електричними проводами, які проходять через стіну.

Оскільки більшість теплових насосів також працюють як кондиціонери, в комплект входить дренажна трубка для конденсату, який капає із внутрішнього змійовика, коли холодно.

Технічне обслуговування теплового насосу

Як внутрішній, так і зовнішній блоки потребують регулярного обслуговування, включаючи заміну повітряних фільтрів та очищення змійовиків від пилу. Зовнішній блок повинен бути очищений від снігу, листя та іншого сміття, щоб повітря могло циркулювати.

Можливо, вам доведеться час від часу видаляти лід із змійовика випарника зовнішнього блоку взимку та внутрішнього блоку влітку. Просто відключіть живлення і дайте льоду розтанути, замість того, щоб намагатися його зіскребти і пошкодити котушку.