Взимку дороги можуть стати небезпечним через слизьку ожеледь та сніг. Щоб уникнути виникнення льоду, розм’якшити лід, який уже з’явився, застосовується сіль технічна та інші реагенти.
Тротуари також потребують обробки протиожеледними матеріалами. Пересування пішоходів вкритими кригою тротуарами може бути ускладненим, супроводжуватися ризиком травматизму. Використання протиожеледних матеріалів на тротуарах сприяє безпеці та комфорту городян. Реагенти запобігають утворенню ожеледиці та снігових наносів, полегшують механічне очищення тротуарів від снігу та льоду.
Протиожеледні матеріали знаходять своє застосування й на інших поверхнях, таких як площі, майданчики для паркування, в’їзди приватні подвір’я та на дачні ділянки, внутрішні двори багатоквартирних будинків, території підприємств, закладів та організацій. Перед настанням зими власникам, компаніям-управителям, комунальним службам чи ОСББ варто запастись матеріалами заздалегідь у достатніх кількостях, за необхідності поповнюючи їх. Це може бути технічна сіль в мішках чи інші реагенти, що підходять для оброблюваних покриттів, забезпечують високу ефективність, не спричиняючи їм шкоди. Іноді речовинами обробляють для протидії обмерзання льодом й дахи будівель, щоб знизити навантаження на конструкцію.
Види засобів, які використовуються для обробки поверхонь
Читайте також:
На сьогодні пропонується широке різноманіття реагентів. Кожен антиожеледний реагент має свою специфіку використання. Деякі з них краще себе проявляють на дорогах, інші – на пішохідних зонах, у парках й т.д. Реагенти представлені як сухими речовинами та їх сумішами, так і розчинами у рідкій формі. До найбільш популярних відносяться
- Технічна сіль. Це традиційний та один з найдоступніших варіантів захисту від льоду. Температурний режим використання сягає -15 градусів. Мінеральний концентрат зберігають під навісом, або у сухому, добре провітрюваному приміщенні з захистом від води, щоб не допустити втрати властивостей.
- Піщано-сольова суміш також достатньо ефективна. Тут сіль застосовується разом з піском, де солі – 70%, а піску − 30%. Щоб уникнути утворення грудок, пісок обов’язково повинен бути сухим.
- Магній хлористий. Рідина, яка не дозволяє кризі утворюватися, працює як антифриз. Речовина у воді має понижену температуру кристалізації, порівняно зі звичайною водою. Таким чином, реагент запобігає утворенню льоду при незначних опадах, а при сильних морозах знижує його зчеплення з асфальтом.
- Бішофіт. Являє собою магнієву сіль з вмістом великої кількості мікроелементів. Це цілком екологічно чистий матеріал, придатний для застосування на територіях дитячих садків, шкіл та медичних закладів. Взаємодіючи з кригою, реагент швидко розплавляє її верхні шари та переходить до розчинення нижніх, щільність та товщина яких вища за верхні. Завдяки цьому зчеплення льоду з поверхнею знижується, і його легко видалити з покриття.
Важливо зважати, що протиожеледні заходи мають проводитися з дотриманням певних правил та застережень. Так, використовувані матеріали необхідно дозувати згідно з інструкцією, без надмірностей, аби уникнути їх невиправданих витрат та негативного впливу на навколишнє середовище. Для підтримання чистоти довкілля та акуратного вигляду територій рекомендується регулярно здійснювати очищення поверхонь від підталої криги та снігу.
Для отправки комментария необходимо войти на сайт.