Вірогідна змова міської влади проти громади стосовно озера Біле на Оболоні

Протягом 3 років громада Оболонського району намагається протистояти незаконній забудові земельної ділянки спорткомплексу «Акваріум». Ця боротьба вже перейшла в судову тяганину та буде тривати ще довго, поки міська влада не стане на бік громади.

Сюжет історії нагадує поганий серіал, коли жага забудовників до грошей засліплює їм очі та керує їх вчинками. Адже власники споруди, які на мальовничому місці хочуть побудувати декілька багатоповерхівок, можуть залишити громаду без басейну, який був один на весь мікрорайон. А також ця забудова може призвести до повного знищення озера Біле.

Зазначимо, що своїми діями ТОВ «ІНТЕРСПОРТ» унеможливлює оздоровлення мешканців масиву та їх дітей, які протягом 3-ох років позбавлені можливості займатись плаванням та спортом. Також, така тривала «реконструкція» спорткомплексу «Акваріум», який простоює доволі довгий час, призвела до того, що територію спорткомплексу облюбували безпритульні, та погіршується санітарне становище місцини.

Наразі ГО «Оболонська Січ» відстоює позицію громади у судах.

А тепер перейдемо до самого цікавого – самої історії скандального процесу.

Власники «Акваріуму» ТОВ «ІНТЕРСПОРТ» вже давно відомі киянам – це Г. Корогодський і О. Меламуд, які хотіли викупити цю землю ще в 1999р., але не змогли через тодішню законодавчу базу. Тож, в 2003 році землю було передано їм в оренду на 25 років для обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту. Термін договору оренди землі закінчується у 2028 році.

Зазначено, що договір оренди було укладено у відповідності до рішення Київської міської ради від 14.03.2002 року № 300/1734, яким і було визначено єдино можливе цільове призначення земельної ділянки –спортивно-оздоровчий комплекс та криті тенісні корти.

Крім того Рішенням Київської міської ради від 19.07.2005 року №806/3381, даній земельній ділянці надано статус скверу.

Але, в лютому 2017 року ТОВ «ІНТЕРСПОРТ» заявили про свої наміри знести спорткомплекс і побудувати на його місці житловий комплекс з трьох багатоповерхівок! На нашу думку, законних підстав для цього немає, бо цільове призначення території відмінне від планів забудовників.

Латифундисти залишаються незмінними у своїх намірах і продовжують лобіювати побудову ЖК в колах окремих депутатів Київради.

А тепер розглянемо план махінацій власників спорткомплексу «Акваріум».

Перший етап:

Детальний план території, яким планувалось «легко» змінити цільове призначення землі по пр. Героїв Сталінграда, 45. Тисячі пропозицій громадськості в рамках громадських слухань в січні-лютому 2018 р. не були взяті до уваги! Однак, цей такий бажаний для забудовників і корупціонерів при владі документ, не було затверджено. До нього виникла маса питань та було відкрито кримінальні справи.

Другий етап,у зв’язку з провалом першого:

10 листопада 2019 р. ТОВ «Інтерспорт» направило лист до Держгеокадастру м. Києва  про «виправлення помилки», нібито земельна ділянка кадастровий № 8000000000:78:043:0018 має цільове призначення комерційної забудови (код КВЦПЗ 03.10 – для будівництва і обслуговування будівель ринкової інфраструктури, пов’язаної з отриманням прибутку), а не для занять спортом та для оздоровлення киян.

В свою чергу заступник директора Департаменту земельних ресурсів КМДА Шейко Вадим одночасно звертається з листом до Держгеокадастру, який оформлено у вигляді роздумів та припущень і визначає, що така зміна можлива (не існує нормативних актів, на які б посилався Департамент). Але даний лист носить рекомендаційний характер, а не є офіційним документом.

Згодом чиновник Держгеокадастру Джурило О. за підписом директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Свистунова О. вносить зміни в реєстрі – земля з рекреаційної перетворюється на територію для «іншої комерційної діяльності»! Таким чином першу перепону для забудови усунено! Саме так виглядає шахрайство за участю посадових осіб Держгеокадастру та Департаментів КМДА.

Для захисту озера Біле та прилеглих територій від забудовників мешканці Оболоні об’єднались в Громадську організацію «Оболонська Січ», від імені якої тепер здійснюється представництво громади у судах.

ГО «Оболонська Січ» звернулася до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом до Головного управління держгеокадастру у м. Києві  про визнання протиправними дій кадастрового  реєстратора щодо зміни цільового призначення земельної ділянки за адресою просп. Г. Сталінграда, 45.

Суддя Векуа Н.Г. іменем України 25.11.2020р у справі №640/19587/20 у задоволенні позову відмовила. У спрощеному провадженні без повідомлення учасників справи, без дослідження та оцінки наших аргументів, керуючись виключно аргументами забудовників. Посилання на повний текст рішення https://reyestr.court.gov.ua/Review/93077458

Суд, під час розгляду  справи № 640/19587/20, прийняв до уваги виключно доводи протилежної сторони, не надавши належну правову оцінку доказам по справі від ГО «Оболонська Січ». Слід зазначити, що суд неправильно застосував норми матеріального права, що призвело до порушення норм процесуального права.

Третій етап:

Узаконивши «нове» цільове призначення, ТОВ «Інтерспорт» подає пакет документів на отримання дозвільної документації (містобудівні умови та обмеження) на будівництво ЖК: 120 метрів висоти, 108255 м.кв. житла, 32 поверхи.

Департамент містобудування та архітектури відмовляє у видачі МУО, але робить це в абсолютно некоректний спосіб і неправильно обґрунтовує своє рішення. Зроблено це в такий спосіб, що рішення можна легко оскаржити в суді, як то і робить забудовник!

ТОВ «Інтерспорт»  подає до того самого «вовчого суду» (ОАСК) одразу мінімум 4 позови (в реєстрі судових рішень значаться відповідні справи 640/22247/20, 640/22249/20, 640/22253/20, 640/22255/20) задля того, щоби бодай один з них потрапив до «потрібної судді» – Патратій О. (справа № 640/22247/20). Решта позовів відкликаються…  Цим позовом забудовник хоче зобов’язати міську владу видати їм містобудівні умови та обмеження для будівництва  «багатофункціонального комплексу».

І знову ГО «Оболонська Січ» вступає в судовий процес задля захисту озера Біле від забудови. А відповідач – Департамент містобудування та архітектури в особі першого заступника директора Яструбенка О. – самоусувається від процесу, не подає жодних доказів, не реагує на звернення громадськості та народного депутата України Безуглої Мар’яни. Фактично, ГО «Оболонська Січ» є єдиним «відповідачем» і єдиною особою, хто в цьому процесі зацікавлений в тому, щоб задовольнити інтереси громади.

Однак, рішення судді в цій справі виявилось не на користь оболонців –https://reyestr.court.gov.ua/Review/94127921

Наступний етап нерівного двобою – апеляція!

ГО «Оболонська Січ» подала апеляційні скарги по обом справам. Ці справи мають майже однаковий склад учасників, однаковий предмет спору (земельна ділянка) і на додачу перша справа має послідовне значення для другої, тобто від рішення по першій справі залежить рішення у другій справі. І тут раптом «співпадіння» – обидві справи в Шостому апеляційному суді м. Києва будуть розглядати одна й та сама колегія суддів: А. Степанюк, Л. Губська та О. Епель!

Неймовірно швидко, за спрощеною процедурою, без дослідження доказів Громадської Організації «Оболонська Січ» було ухвалене рішення апеляційної інстанції по першій справі. Звісно, на користь забудовника! https://reyestr.court.gov.ua/Review/95110214

По другій апеляції рішення ще немає, але ми здогадуємось, що забудовники знову переможуть.

Крім того, по даній земельній ділянці вже розслідується ряд кримінальних проваджень, які, на жаль, не привели до бажаних результатів. Злочини продовжують множитись!

Коротко про суть відкритих проваджень: підробка містобудівної документації посадовими особами КМДА, депутатами Київради; надання завідомо неправдивих даних; незаконна зміна цільового призначення земельної ділянки чиновниками Держгеокадастру та Департаменту земельних ресурсів КМДА; незаконна передача у приватну власність «Школи масового навчання населення плаванню» та інші.

Всім відомо, що у нашій країні закон існує лише на папері, що все купується і продається, що судова реформа являє собою ширму, але коли стикаєшся з цим на практиці, маєш сильні аргументи і сподіваєшся хоча б на часткову адекватність суддів, то реальність виявляється цинічною і жорстокою.

Немає сенсу переобирати нових президентів та депутатів ВР, писати грамотні і прогресивні закони, поки все в Україні вирішують «вовчі» суди. Будь-який закон, будь-які аргументи – не мають значення, коли рішення заздалегідь проплачене.

Тому для захисту своїх прав містяни звертаються до чиновників та мера з наступним вимогами:

-земельна ділянка кадастровий № 8000000000:78:043:0018 повинна залишатись рекреаційною зоною, цільове призначення – 07.02 – для будівництва і обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту.

-дострокове розірвання договору оренди земельної ділянки з ТОВ «Інтерспорт».

-передача об‘єкту приватному інвестору/державі/в комунальну власність для реконструкції басейнів, створення реабілітаційного центру для дітей і дорослих із вадами опорно-рухового апарату (фізична реабілітація), створення якісного басейну для потреб дорослих та дітей Оболонського району.

Джерело: Спеціальні кореспонденти