Громадянина Росії Івана Кліпу хочуть повернути у Київблагоустрій

Після обшуків у комунальному підприємстві, згідно інформації від наближеного джерела, Дмитро Білоцерковець вмовляє Кличка повернути у Київблагоустрій свого друга, Івана Кліпу.

Іван Кліпа – уродженець Севастополя, після Євромайдану переїхав до Києва та очолив КП «Київблагоустрій». З 2017 року залишив обійману посаду. Регулярно навідується до Росії. За інсайдерською інформацією, має бізнес на окупованій території та сплачує податки у казну держави-агресора.

Після травневих обшуків у КП «Київблагоустрій» близьке оточення київського міського голови Віталія Кличка потрапило під удар. Саме тому для мера постала необхідність кадрових ротацій в рамках своєї вертикалі.

Наразі поплічник мера Дмитро Білоцерковець лобіює повернення Івана Кліпи до Київблагоустрою. За час своєї каденції він запам’ятався киянам рекетом та здирництвом. Більш того, на пару з Білоцерковцем у Кліпи була власна армія, котра налічувала близько 150 чоловік. Прикриваючись посвідченнями УБД, вони залякували малих підприємців та вимагали переписувати майно на організації ветеранів, що пов’язані з АТО.

Цікаво, що в період 2014-2017 рр. приватні підприємці неодноразово звертались до Івана Кліпи та вищого керівництва держави, аби припинити свавілля банди Білоцерковця-Кліпи, але тандем залишався непохитним і надалі вимагав гроші з власників легальних МАФів.

Наприклад, в 2016 році Іван Кліпа вимагав у бізнесменів 50 тисяч доларів за сезон торгівлі поблизу станції метро Оболонь. Після відмови, на ринок пригнали 2 трактори та близько 20 тітушок, котрі розтрощили аптеку, магазин «Космо», будинок побуту, рибний магазин, ломбард та ятку мобільного зв’язку.

На сьогодні Іван Кліпа планує відновити корупційні зв’язки у комунальному підприємстві за будь-яку ціну.

Як пишуть журналісти, Кліпа намагається потрапити до «Слуги Народу», не дивлячись на те, що на нього відкрито низку кримінальних справ.

Також Кліпа готується до реформування яток «Київхліб». Зауважимо, що таких у Києві понад 200. Наразі вони продають хліб, воду, пиріжки та тістечка, але з поверненням Кліпи там можуть почати торгувати шаурмою, аби отримати більший зиск для себе та свого куратора Дмитра Білоцерковця.

Нагадаємо, Іван Кліпа продовжує піаритись разом з Ганною Старостенко в якості члена «команди мера». На даний момент Кліпа – найбільш вірогідна кандидатура на пост керівника КП «Київблагоустрій».

Джерело: Спеціальні кореспонденти